Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turist Mekan Birgi’de Trafik Karmaşıklığı

Giriş Tarihi: 4.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Turist Mekan Birgi’de Trafik Karmaşıklığı
’in Ödemiş ilçesinin tarihi ve turistlik mahallelerinden olan Birgi’de, hafta sonları yaşanan yoğunluk şehrin trafiğini olumsuz etkiliyor.
Ödemiş ilçesi’nin tarihi mekanlarıyla ünlü Birgi Mahallesi, son zamanlarda özelikle hafta sonu yerli ve yabancı turistilerin akınına uğramaya başladı. Bu durum, şehrin araç trafiğini de olumsuz etkilemeye başladı. Ödemiş Belediyesi zabıta ekipleri, kentin giriş, çıkış noktalarında gerekli önlemleri alsa da, araç yoğunluğunun önüne geçilemiyor.
Birgi’de, özellikle Pazar günleri kapasitesinden fazla araç bulunduğunu belirten Birgi Mahalle Muhtarı Mehmet Yapıcı, trafik ve araç yoğunluğunun çözülmesi adına bazı önerilerde bulundu.
“BİRGİ, AÇIK HAVA MÜZESİ”
Muhtar Mehmet Yapıcı, “Birgi’miz Aydınoğlu Beyliğinin başkenti olması, bünyesinde birçok tarihi eser taşıması, İmamı Birgivi’nin mezarının burada olması, tarihi derinliği ve mistik havası ile tamamen müze halinde olan bir mahallemiz. Uzun zamandır özelikle hafta sonu mahallemizde trafik problemi yaşanıyor. Mahallemizde dizi çekiminin başlaması ile birlikte özellikle hafta sonu bölgeden ve İzmir’den mahallemize ziyarete gelen yerli yabancı turist doğal olarak araç sayısı da çok fazla halde. Birgi’de tek yön uygulaması yapılmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bunun yanında mahalle içinde otoparklarımız var ancak otoparklarımız da vatandaşımızın ziraat aletleri, römorkları ve su tankerleri duruyor. Bunları kaldırtmamız gerekiyor. Mevcut otoparkların yanında birkaç tane daha otopark yapılması gerekiyor. Birgi son zamanlarda özellikle Pazar günleri kapasitesinden fazla araç ağırlıyor. Bu yüzden adım attığınız her yerde problem çıkıyor.
“BİRGİ YAYA GEZİLMELİDİR”
Yapıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Benim düşünceme göre Birgi yaya gezilmelidir. Ödemiş Belediyemize ait traktör ve üstü açık otobüsümüz ile turistlerimiz gezebiliyorlar. Tur araçları da Birgi’ye girsin; ancak özel araçlar da girdi mi işin içinden çıkılmaz hal alınıyor. Mahallemize ziyarete gelen turistlerimizden bu yoğunluktan kimse şikayetçi değil ancak araç trafiği, otopark sorunun olmasından dolayı Birgililer de, Birgi’ye ziyarete gelenlerde şikAyetçidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turist Mekan Birgi’de Trafik Karmaşıklığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN