Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayraklı’da Türk Halk Ve Türk Sanat Müziği Konseri

Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:25
Bayraklı’da Türk Halk Ve Türk Sanat Müziği Konseri
Bayraklı Belediyesi’nin Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Korosu, uzun bir aradan sonra birlikte sahne alarak dinleyicilere keyifli bir akşam yaşattı.
Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan ve tamamı gönüllülerden oluşan Türk Halk Müziği Korosu ve Türk Sanat Müziği Korosu, birlikte sahne almanın heyecanını yaşadı. Sahneye ilk olarak şef Halil Altınköprü yönetiminde Türk Sanat Müziği Korosu çıktı. Nihavend, Kürdilihicazkar ve Muhayyerkürdi parçalar solistler tarafından seslendirildi. Daha sonra şef Köksal Coşkun yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı. Koristler, Selanik’ten Amasya’ya, Muş’tan Fethiye’ye kadar Türkiye’nin dört bir yanından türküleri seslendirdi. Söylenen türkü ve şarkılarla seyircileri coşturan koro unutulmaz bir geceye imza attı.
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Korolarının sahne almaya devam edeceğini belirterek, “Konserlerimize vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Korolarımızın söylediği türküler ve şarkılar bizleri farklı yerlere götürüyor. Bu tür etkinliklerimiz sürecek” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayraklı’da Türk Halk Ve Türk Sanat Müziği Konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN