Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Menderes’te Anne Ve Bebeklere Belediye Desteği

Giriş Tarihi: 6.4.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:36
Menderes’te Anne Ve Bebeklere Belediye Desteği
’in Menderes ilçesinde, belediye tarafından uygulamaya konulan ’Evde Sağlık Hizmetleri’ kapsamında, ilçede yeni doğan bebekler ve annelerin sağlık kontrolleri, belediyenin sağlık ekibi tarafından gerçekleştiriliyor.
Menderes Belediyesi, ilçede önemli bir projeyi hayata geçirdi. Belediye, ’Evde Sağlık Hizmetleri’ kapsamında yeni doğan bebekler ve annelerin sağlık kontrolleri için kendi ekibini görevlendirdi. Belediyeni sağlık ekibi, projeyle, hamile kadınları, yeni doğan bebekleri periyodik olarak ücretsiz muayene ediyor. Ekipler tarafından bebekler için hazırlanan özel paketler de, ziyaret esnasında hediye ediliyor. İlçede gerçekleştirilen bu uygulama, vatandaşların da takdirini kazandı.
Evde Sağlık Hizmetlerinin uygulamaya girdiği günden itibaren vatandaşlara önemli katkılar sağlandığını kaydeden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Menderes Belediyesi olarak kimsesizlerin kimsesi, sessiz çoğunluğun sesi olacağız demiştik ve bu söylemimizi yerine getiriyoruz. Menderesli kardeşlerimiz bizim ailemiz. Ve biz ailemizin her zaman yanındayız. Onlar için ne yapsak az. Menderesli kardeşlerimin ailesinden biri gibi, sorumluluk sahibi olmayı görev bilerek hizmete açtığımız Evde Sağlık Hizmetleri uygulamamız kapsamında birçok çalışmayı hayata geçirdik. Bu çalışmalar arasında yer alan yeni doğan hizmeti ve hoş geldin bebek uygulamamız projemizin önemli ayaklarından birisini oluşturuyor. Uygulama kapsamında hayata gözlerini açan minik kalplerimizin ve annelerinin de belediye olarak yanlarında oluyoruz. Yeni doğan hizmetimiz ile gebelerimizin periyodik gebe muayenesi, beslenme ve doğuma hazırlık eğitimleri ile bütün tetkik ve tahlilleri ücretsiz olarak belediyemiz tarafından sağlanırken, hoş geldin bebek uygulamamız ile minik yavrularımız için hazırlanan özel hediyeler, yine belediye ekiplerimiz tarafından evlere yapılan ziyaretlerde hediye ediliyor. Bir ebe ve bir hasta bakım elemanımızla birlikte yapılan ziyaretlerde ayrıca minik yavrularımızın temel bakım eğitimleri ve sağlık taraması da yapılıyor. Yapılan bakımların hepsi periyodik olarak takip sistemine işlenerek, bakımlarına destek olunuyor “ diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menderes’te Anne Ve Bebeklere Belediye Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN