Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti ’in Aday Listesi Açıklandı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 01:45
AK Parti İzmir’in Aday Listesi Açıklandı
AK Parti’nin 7 Haziran genel seçimlerindeki milletvekili adayları açıklanırken, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Borsa İstanbul eski Başkanı İbrahim Turhan, eski CHP’li Savcı Sayan ’den aday gösterildi.
Dört önemli siyasi partiden AK Parti, CHP, MHP ve HDP, 7 Haziran genel seçimlerinde yarışacak adayların listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti. AK Parti, İzmir’de önemli isimleri aday gösterdi. Açıklanan listeye göre, mevcut Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 1. bölge 1. sıradan aday gösterilirken 2. bölgenin 1. sırasında ise Borsa İstanbul eski Başkanı İbrahim Turhan yer aldı.
AK PARTİ İZMİR ADAYLARI
AK Parti İzmir’de 1. bölge 1. sırada Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 2. sırada Nükhet Hotar, 3. sırada Cemil Şeboy, 4.sırada Hüseyin Kocabıyık, 5. sırada Ozan Ceyhun, 6. sırada Necip Nasır, 7. sırada Cemal Bekle, 8. sırada Mahmut Atilla Kaya, 9. sırada Bediha Türkyılmaz, 10. sırada Talip Uzun, 11. sırada Kazım Erten, 12. sırada Ömer Sertbaş ve 13. sırada Gürbüz Akbulut yer alırken, 2. bölge 1. sırada Borsa İstanbul eski Başkanı İbrahim Turhan İbrahim Turhan, 2. sırada Nesrin Ulema, 3. sırada Hamza Dağ, 4. sırada Kerem Ali Sürekli, 5. sırada Durmuş Boztuğ, 6. sırada Mehmet Bayındır, 7. sırada CHP’li milletvekili Deniz Baykal’a yakınlığı ile bilinen Savcı Sayan, 8. sırada Neşe Gürçay, 9. sırada Tansu Kaya, 10. sırada Bilal Kırkpınar, 11. sırada Esra Aladağ, 12. sırada Ali Hadim ve 13. sırada Müjde Çelik yer aldı.
“İTHAL AĞIRLIKLI LİSTE DEĞİL”
Listelerin açıklanmasının ardından il başkanlığı binasına açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, “İzmir’in yapısına uygun, gayet değerli arkadaşlarımız listede üst sıralarda yer almayı başardılar. Yarından itibaren programlarımıza başlayacağız. Gördüğümüz gibi listelerimiz İzmirli ve Egeli. Bizim diğer partiler gibi ithal ağırlıklı listelerden çok hem teşkilata hem de İzmir’e dönük bir liste oldu. Bu listelerle inşallah bu dönem ciddi başarı yakalayacağız. Listelerin genel olarak görüntüsü bizi çok memnun etmiştir” dedi.
“CİDDİ BİR BAŞARI YAKALAYACAĞIZ”
Listeler oluşurken kendilerine de fikir sorulduğunu ifade eden Delican sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu liste her beraber oluşturuldu. İnşallah hep birlikte değerli milletvekili adaylarımızla seçim sürecinde birlik beraberlik içinde hemşehrilerimizin huzuruna çıkacağız ve bu listeyle ciddi bir başarı yakalayacağız. Benim hedefim bu listeyle halkımızın İzmir’de takdirini kazanmak. Bozulmaya çalışılan güven ortamını tekrar kurmaktır. Teşkilatımız yine motivasyonunu sağlayacak ve içimizden çıkan arkadaşlarla yoluna devam edecektir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İzmir’in Aday Listesi Açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN