Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Urla’da Hayvan Katliamı Protesto Edildi

Giriş Tarihi: 20.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 09:39
Urla’da Hayvan Katliamı Protesto Edildi
’in Urla ilçesinde, son günlerde sokak hayvanlarının zehirlenerek öldürülmesi protesto edildi.
Urla ilçesinde, sokak hayvanlarının zehirlenerek öldürülmesi tepkiyle karşılandı. Hayvanseverlerde, durumu protesto etmek için bir araya geldi. Ellerindeki pankartlarla yürüyen onlarca vatandaş, yaşananlara isyan ederek suçluluların bulunmasını istedi.
Urla Hayvan Hakları Hareketi Platformu Sözcüsü Ender Ülgen, hayvanlara karşı işlenen suçların mutlaka TCK kapsamına alınması ve ağır cezalar verilmeden bu işin önüne geçmenin mümkün olamayacağını vurguladı. Ülgen, "Son bir ay içinde dördüncü kez bu tür katliamlar tekrarlanıyor. Bunu yapan şüpheli şahıs var ama maalesef kanıt ve görgü şahidi yok. Hayvancıkların çırpınarak can verdikleri görüntüler o kadar kötüydü ki anlatamam. Yarın öbür gün çocuk parkında bir çocuk öldüğü zaman bunun hesabını kim verecek? İnsan sağlığını da ciddi bir biçimde tehdit eden bu psikolojisi bozuk şahıslar bulunana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
Hayvan Hakları Federasyonu İzmir Temsilcisi Esin Önder de, şu ifadelere yer verdi:
"Rastgele atılan zehirler hayvanlarımızı zehirlemekle kalmayıp, insanlarımız için de tehlike yaratmaktadır. Biz bu cani kişiler arasında yaşıyoruz. Doğaya ve hayvanlara yapılan saldırılara son verilmesini istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Urla’da Hayvan Katliamı Protesto Edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN