Çiğlili Girişimcilere Sertifikaları Törenle Dağıtıldı

Giriş Tarihi: 4.5.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 16:49
Çiğlili Girişimcilere Sertifikaları Törenle Dağıtıldı
Çiğli Belediyesi ve KOSGEB iş birliğinde geliştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursuna katılan 116 kursiyer, sertifikalarını Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın elinden aldı.
Çiğli Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ortaklığında geliştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursuna katılanların sertifikaları belediye konferans salonunda düzenlenen törenle verildi. Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen kurs programında toplamda 520 başvuru arasından seçilerek, girişimci eğitimlerini başarıyla tamamlayan 116 kursiyersertifikalarını Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın elinden aldı. Törene Başkan Arslan ve eşi Ergül Arslan, KOSGEB Kuzey Hizmet Merkezi Müdür Vekili Aytül Adalı, başkan yardımcıları ve müdürler, meclis üyeleri, girişimciler ve aileleri katıldı. Törenin ardından, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi katılımcılarını temsilen girişimci Zeynep Sofuoğlu tarafından Başkan Arslan’a çiçek takdimi yapıldı.
“GİRİŞİMCİ HAYALİNDEKİ İŞİ YAŞAMA ÇEVİRMELİ”
Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin her zaman yanında olduklarını ve Çiğli’de girişimcilik ruhunun canlanması adına iş birliği çerçevesinde geliştirilen eğitim programlarının uygulanması için belediye olarak üstlerine düşeni yapacaklarının önemine değinen Başkan Arslan şunları söyledi: “Herkes girişimci olabilir mi sorusu çok önemli bir sorudur aslında. Girişimcinin öncelikle o hayali beyninde en ince ayrıntısına kadar kurgulaması lazım, bu işi yaşama çevirmesi, yaşama döndürmesi lazım. İşte bunu başardığı zaman gerisi kendiliğinden gelecektir. Çiğli Belediyesi olarak bu kursları verdiğimiz için çok memnunuz. İşsiz sayısının 6 milyonu geçtiği ülkemizde, vasıflı insan gücü yetiştirmek için uğraşıyoruz. Bütün kursiyerlerimiz çok özel bir şansa sahip olduklarını bilmeliler. Eminim çok iyi işletmeler kuracaksınız. Size tavsiyem, belirlediğiniz bir iş alanına kanalize olmanız, o alanda emek ederek iyi bir noktaya gelmenizdir. Unutmayın; sahip olmadığınız iş sizin değildir, kontrol edemediğiniz iş sizin işiniz değildir. Yavaş yavaş, sabrederek elinizdeki işi en iyi noktaya ulaştırmanız gerekir. Ben inanıyorum ki belediyemizin öncülüğünde Çiğli’de müteşebbis ruhu daha da canlanacak.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğlili Girişimcilere Sertifikaları Törenle Dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN