Bakan Eroğlu ’de Hıdrellez Şenliğine Katıldı

Giriş Tarihi: 6.5.2015 20:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 23:22
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ’in Seferihisar ilçesindeki Hıdrellez şenliğine katıldı.
Beyler Mahallesi’ndeki Hıdrellez şenliğine İzmir’de seçim çalışmalarını sürdüren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Hıdrellezin baharı müjdeleyen bereket günü olarak anıldığını söyleyen Eroğlu, “Seferihisar Belediye Başkanımız, ilçe başkanımız, muhtarlarımız, federasyon ve dernek başkanlarımız ve milletvekili adaylarımız ile herkesi gönülden selamlıyorum. Evvela Hıdrellezini kutluyorum hayırlı olsun uğurlu olsun bereket getirsin inşallah. Hıdrellezi biz her sene kutlarız baharın gelişini müjdeleyen bir gündür bu; kültürümüzde bu var Hızır ve İlyas Aleyhümsellam buluştuğu birlikte olduğu bereket günü olarak anılan gündür. Beyler muhtarımız güzel bir şenlik tertip etmiş burada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Burası eski orman köyü bizde buraya gelirken orman teşkilatımızın tamamı ile birlikte geldik. Daha önceden bu civara gelmiştim, Kavakdere barajı için, çeşitli sulama projeleri için burada bulunmuştum; bence Seferihisar dünya güzeli bir yer, burada olmaktan mutluyum. Biz her zaman yanınızda olacağız hizmetinizde olacağız. İzmir’e gelirken heybemiz dolu geldik. Sayın Genel Başkanımızın buraya geleceğimden haberi olunca benden size en sıcak kalbi selamlarını iletmemi rica etti, kendisi de yakında İzmir’e gelecek hatta; yakında İzmir’e yakışan bir başbakanlık ofisi açıyoruz artık bir ayağımız İzmir’de Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın iki ayağı da beylerde olacak” dedi.
Konuşma sonrasında Bakan Eroğlu çevre köylerde eğitim kurslarını bitiren köylülere arıcılık sertifikaları dağıttı.
Bakan Veysel Eroğlu’nun eşi Hatice Eroğlu’nun da katıldığı şenlikte Beyler köyünün kadınları Hatice Eroğlu’na el işi süslemeler ve eşarp hediye etti.
Köy Muhtarı Özgür Tekelioğlu, “Atalarımız, 6 Mayıs gününü, Hıdrellezi o yıl askere gidecek gençlere adak niteliğinde ikramlarla bayram olarak kutlarmış. Biz de bu geleneği bu yıl 25 tane oğlak ve koyun keserek yaşatıyoruz, şu an bugün burada Beyler’i ilk kez görenler bu şenliği ilk kez duyanlar var buradan çağrı yapmak istiyorum, her yıl 6 mayısta şenliğimize herkesi bekleriz” diye konuştu.
Şenliğe Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Belediye Meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı ve daire amirleri de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Eroğlu İzmir’de Hıdrellez Şenliğine Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN