Çiçek Festivaline Toplu Açılış Damga Vurdu

Giriş Tarihi: 25.5.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 12:20
Çiçek Festivaline Toplu Açılış Damga Vurdu
Menderes Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Menderes Çiçek Festivali’nin kapanışına belediye tarafından ilçeye kazandırılan projelerin toplu açılışı damga vurdu. Gecede konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, yeni projelerin de müjdesini verdi.
Menderes Belediyesi tarafından, Menderes Ordulular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen 6. Çiçek Festivali renkli görüntülerle son buldu. 2 gün süren etkinlikte 100 bin çiçek vatandaşlara dağıtılırken, etkinliğin kapanışı Işın Karaca konseri ile oldu. On binlerce Mendereslinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte Menderes Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan projelerinde toplu açılışı gerçekleştirildi. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, AK Parti Milletvekilleri Hamza Dağ, Ali Aşlık ve AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Kerem Ali Sürekli ile ilçe protokolü katılım gösterdi.
12 PROJENİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
Menderes Belediyesi’nin bir yıllık süre içerisinde ilçeye kazandırdığı doğalgaz, Menderes Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi, Oğlananası Çok Amaçlı Salon, 7 adet modern park, Evde Sağlık Hizmetleri, Gümüldür Amfi Tiyatro ve Gümüldür Meydanı’nın festivalde açılışı yapıldı. Açılış kurdelesinin kesimi sonrası gerçekleşen havai fişek gösterisi Menderes’te gecenin karanlığını aydınlığa çevirdi.
“MENDERES İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM”
Gecede konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, kesme çiçek sektöründe Menderes’in öncü olduğunu belirterek, “Menderes Ordulular Kültür ve Yardımlaşma Derneğimiz tarafından bu yıllara getirilen Çiçek Festivalimizi belediye olarak ilk kez düzenledik. Türkiye’de kesme çiçek sektöründe ilçemiz öncü durumda. Amacımız, çiçek üreticimizin desteklemek ve ürünlerimizin geniş pazarlara yayılmasını sağlamak” diye konuştu.
YENİ PROJELERİN MÜJDESİ
Gecede açılışı yapılan projelere de değinen Başkan Soylu, “ Kimseyi ayırmadan, kimseyi ötekileştirmeden, ben değil biz anlayışıyla çalışıyoruz. Bu çalışmaları gerçekleştirirken vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda hareket ediyoruz. Menderesimize kazandırdığımız projeler halkımızın istediği, özlemini duyduğu projelerdi. İlçemize hayırlı olsun. Bu projelerimizi hayata geçirmenin yanı sıra 3 büyük projemizin de müjdesini vermek istiyorum..Bunlar Menderes Meydan Projesi, Görece Rekreasyon Projesi, Çukuraltı Sahli Yolu Projesi. İnşallah önümüzdeki yıl bu projelerimize de başlayacağız ve kısa sürede tamamlayarak Menderesimize kazandıracağız” dedi.
IŞIN KARACA’DAN DAVUL ŞOV
Gecede sahne alan Işın Karaca seslendirdiği şarkılar ile alanı dolduran on binlerce Menderesli’ye müzik ziyafeti sundu. 2 saatlik konserinde eski ve yeni albümünden şarkılar seslendiren sanatçı, davul şov ile herkesin beğenisini topladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek Festivaline Toplu Açılış Damga Vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN