Pijamalı Adamlar, Kapalı Gişe Güldürü

Giriş Tarihi: 21.6.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
Pijamalı Adamlar, Kapalı Gişe Güldürü
Aliağa Belediyesi’nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında ilçeye gelen deneyimli oyuncu Necmi Yapıcı’nın yazıp yönettiği ve oynadığı Pijamalı Adamlar adlı komedi oyunu, Aliağa Belediyesi’nin Açık Hava Tiyatrosu’nda kapalı gişe oynadı.
Murat Ergür, Ceyhun Fersoy, Erdem Baş, Ufuk Yapıcı ve Cem Aksakal gibi oyuncuların rol aldığı oyun, geniş izleyici kitlesine sunuldu. Bir akıl hastanesinde geçen ve ’kim akıllı, kim deli?’, ’Nasıl ayırt etmeli?’, ’İçeridekiler mi deli, yoksa dışarıdakiler mi?’ sorularını mizahi bir dille sorgulayan oyun, hiciv yoluyla verdiği mesajlarla dikkat çekti. Oyunda, günümüzde yaşam koşullarının zorluğundan dolayı insanların delilik sınırında yaşadığı gözler önüne serilirken oyun sonunda Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kayhan, İstanbul Meydan Sahnesi ekibine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar adına Kyme Antik Kenti’ne ait sikkelerin tuğrası ile işlenmiş cam tabak hediye etti.
"ALİAĞA MEMLEKETİM SAYILIR"
Kendilerini Aliağalı tiyatro severler ile buluşturan Aliağa Belediyesi’ne teşekkür eden deneyimli oyuncu Necmi Yapıcı, “30 gün boyunca Aliağa’ya bir birinden değerli tiyatro oyunlarının, sanatçıların gelmesi demek, Türk tiyatrosuna verilmiş büyük bir destek demek. Verdiği emeklerden ötürü Aliağa Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı Volkan Severcan’a da çok teşekkür ediyoruz” dedi. seyircisinin gönlünde her zaman ayrı bir yere sahip olduğunu sözlerine ekleyen Yapıcı, “Ben de bir İzmirliyim. Bu nedenle Aliağa benim memleketim sayılır. Bugün de Aliağalı seyirciler eğlenceli ve enerjikti. Seyirci iyi olduğu zaman biz de kendimizi iyi hissediyoruz” diyerek Aliağa Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu’nu dolduran tiyatroseverlere teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pijamalı Adamlar, Kapalı Gişe Güldürü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN