Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Bakanlığı’na Şube Müdürlüğü Yeniden Geliyor

Giriş Tarihi: 27.6.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 28.6.2015 07:23
Sağlık Bakanlığı’na Şube Müdürlüğü Yeniden Geliyor
Sağlık-Sen Sendikası’nın, Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatlarında birim sorumlularına unvan ve buna bağlı olarak mali haklarının verilmesine yönelik talebi, idari kurul toplantısında kabul edildi.
İdari kurul toplantısında talebini dile getiren Sağlık Sen, kurum çalışmalarına işlerlik katması ve çalışan personelin mağduriyetini gidermesi için düzenlemenin yapılmasının şart olduğunu kaydetti. Yapılan görüşmeler sonrası, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurumların merkez teşkilatlarında, birim sorumlusu adı altında bir kadro bulunmadığı dile getirilerek, Devlet Personel Başkanlığı’ndan alınacak onay sonrası şube müdürlüğü kadrosu ihdasının yapılması kararlaştırıldı.
Sağlık-Sen Şube Başkanı Ekrem Özdemir, şube müdürlüğü kadrolarının kaldırılmasından sonra işleyişte bazı sorunlar ve tıkanmalar yaşandığını belirterek, “Şube müdürü kadrolarının ihdas edilmesiyle, önemli bir sorun çözülmüş olacak. Hizmet kalitesi artacağı gibi, zaman konusunda da önemli mesafeler alınacaktır. En kısa sürede, gerekli yasal çalışmaların tamamlanıp, şube müdürü kadrosunun hayata geçmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanlığı’na Şube Müdürlüğü Yeniden Geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN