Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızı Kaybolan Baba Kendini Yakmaya Çalıştı

Giriş Tarihi: 29.6.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 15:18
’de, on gündür kayıp olan kızı Sıdıka Özdemir bulunamadığı için bunalıma giren baba kendini yakmak istedi.
Konak meydanında daha önce hunharca öldürülen Özgecan Aslan ve Cansu Kaya’nın fotoğrafını taşıyan baba Aytekin Özdemir benzinle kendini yakmaya teşebbüs etti. Polisler, Özdemir’i oyalarken arkadan yaklaşan sivil vatandaş Aytekin Özdemir’in üzerine atlayıp etkisiz hale getirdi.
Konak ilçesi Basmane semtinde kardeşi Bayram Özdemir (17) ile babası Aytekin Özdemir (43) ile yaşayan 18 yaşındaki Sıdıka Özdemir, geçen 20 Haziran Cumartesi günü evden çıktı ve bir daha haber alınamadı. Kızının hayatından endişe eden baba Aytekin Özdemir, durumu polise bildirirken aramalara kendi de katıldı. Ancak, aradan 10 gün geçmesine rağmen kızının izine rastlayamadı. Acılı baba Aytekin Özdemir kızının sonunun Mersin’de hunharca öldürülen Özgecan Aslan ve son olarak Muğla’da cinsel saldırıya uğradıktan sonra öldürülen Cansu Kaya gibi olmaması için yetkililerden yardım istedi. Acılı baba Aytekin Özdemir kızının bir an önce bulunması için elinde Özgecan Alsan, Cansu Kaya ve kayıp kızı Sıdıka Özdemir’in fotoğrafının bulunduğu pankartı taşıdı. Pankartta ayrıca ’Kızımın sonu öldürülen Özgecan Aslan ve son olarak öldürülen Cansu Kaya gibi olmasın’ yazısı dikkat çekti. Yetkililerden yardım isteyen baba Özdemir, kızının bulunmasına dikkat çekmek için üzerine benzin döktü.
POLİS OYALADI SİVİL VATANDAŞ ÜZERİNE ATLADI
Meraklı vatandaşlar Özdemir’in etrafında toplanıp kendini yakmaya çalışan acılı babayı cep telefonları ile çekmeye başladı. Bu sırada bazı vatandaşlar gözüyaşlı baba Aytekin Özdemir’e ’’Sen ölürsen kızını kim bulup sahiplenecek. Kızın için kendini yakma’’ diye konuştu. Aytekin Özdemir de polisin kendisiyle ilgilenmediğini ileri sürerek kızı bulunamadığı için artık yaşayamayacağını söyledi. Özdemir bir kaç defa kendini yakmaya çalıştı ancak çakmak yanmadı. Sivil polis ekipleri kendini yakacağını söyleyen Aytekin Özdemir’in etrafını çevirdi. Bir sivil polis Özdemir ile konuşmaya çalıştı. Bu sırada arkadan yaklaşan üzerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi yazılı tişörtlü bir vatandaş Aytekin Özdemir’in boğazına sarılarak elindeki çakmağa sarıldı. Polis ekipleri de Özdemir’in üzerine atılarak elindeki çakmağı alıp etkisiz hale getirdi. Özdemir hemen karşıdaki emniyet müdürlüğüne götürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızı Kaybolan Baba Kendini Yakmaya Çalıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN