Menderes’te Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Giriş Tarihi: 1.7.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 10:00
Menderes’te Girişimciler Sertifikalarını Aldı
Menderes Belediyesi’nin kendi işini kurmak isteyenlere yönelik KOSGEB ile gerçekleştirdiği Uygulamalı Girişimcilik Projesi kapsamında düzenlenen eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimciler sertifikalarını aldı.
Menderes Belediyesi’nin işsizlik sorununa çözüm üretmek adına Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB )işbirliği ile hayata geçirdiği Uygulamalı Girişimcilik Projesi’nde eğitimler tamamlandı. 70 saatlik eğitimi tamamlayan girişimciler için Menderes Belediyesi Meclis Salonu’nda tören düzenlendi. Törende eğitimleri başarıyla tamamlayan 30 kişiye sertifikaları Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve KOSGEB Güney Hizmet Müdürü Mustafa Çanakçı tarafından verildi.
100 BİN LİRA DESTEK
Sertifikalarını almaya hak kazanan girişimcilerin hazırlayacakları projelerin kabul edilmesi durumunda KOSGEB tarafından 100 bin liralık destek verilecek. Kadınlara ve engelli vatandaşlara önceliğin tanınacağı proje kapsamında 30 bin lirası hibe, 70 bin lirası 2 yıl ertelemeli geri ödeme şeklinde verilecek kredi ile girişimci desteklenecek.
İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM
Törende konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu,” KOSGEB ile yürüttüğümüz Uygulamalı Girişimcilik Projesi kapsamında düzenlenen eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimcilerimizi kutluyorum. Projesi onaylanan girişimcilerimiz alacakları destek ile kendi işlerini kurmanın yanı sıra istihdama da katkı sağlayacaklar” dedi. KOSGEB Güney Hizmet Müdürü Mustafa Çanakçı da, “ Sertifikasını almaya hak kazanan girişimcilerimizi kutluyorum. Sunacakları projelerin kabul edilmesi halinde kendilerine önemli destekler sağlayacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menderes’te Girişimciler Sertifikalarını Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN