’de “Aile Boyu” Spor

Giriş Tarihi: 3.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 14:24
’de açılan spor okullarına, çocuklar kadar anneleri de büyük ilgi gösteriyor. Aile boyu spor yapma imkanı sağlayan spor okullarının minik üyeleri yüzme eğitimi alırken, anneleri de zumba kurslarına katılıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 merkez ve 21 branşta açtığı spor okullarında çocukların yanı sıra velilileri de unutmadı. Celal Atik Spor Salonu ve Yeşilyurt merkezinde açılan zumba kursu ile Celal Atik Spor Salonu, Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Alanı, Uzundere ve Asarlık çok amaçlı spor salonlarında açılan aerobik kursları, ev kadınlardan büyük ilgi görüyor. Gencinden yaşlısına kurslara katılan çok sayıda kadın, eğlenirken egzersiz yapma fırsatı buluyor.
“ÇOCUĞUMU BEKLERKEN SPOR YAPIYORUM”
6 yaşındaki kızı Damla sayesinde zumba kursuyla tanıştığını belirten Selin Bahçeci, “Kızımı bale, jimnastik ve yüzme kurslarına kayıt yaptırmaya getirdiğimde zumba kurslarının da olduğunu gördüm. ‘Madem kızım için haftanın 5 günü buraya geliyorum, neden ben de faydalanmayayım’ dedim ve zumba kursuna kayıt oldum. Kızım kurstayken zamanı hem eğlenerek hem de egzersiz yaparak değerlendiriyorum” diye konuştu.
SPOR OKULLARININ MÜDAVİMİ
Yüzmeyi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı spor okullarında öğrendiğini ifade eden 18 yaşındaki Ceren Karaçetin ise “Çocukluğumdan itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı spor okullarına geliyorum. Zaten alışık olduğum spor okullarında zumba derslerinin başladığını öğrenince hemen kayıt yaptırdım. Şimdi tenis kursuna da kayıt yaptıracağım. Yaz tatilimi spor yaparak geçirmek istiyorum” dedi.
“SPORUN YAŞI YOK”
Kursun en kıdemli üyesi 55 yaşındaki Serpil Demir de “2 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı aerobik ve zumba kurslarına katılıyorum. Sporun yaşı yok. Zumba çok hareketli bir dans türü. Herkesi özellikle gençleri spor yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de “Aile Boyu” Spor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN