Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’Engelsiz Yaza’ Merhaba Dediler

Giriş Tarihi: 6.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 13:54
’Engelsiz Yaza’ Merhaba Dediler
Seferihisar Engelliler Alternatif Su Sporları Derneği (SEKADER) üyeleri, Doğanbey Kamp Alanı’ndaki yaz sezonunun açılışına "engelsiz yaza merhaba" diyerek girdi.
Seferihisar Belediyesi desteğiyle Doğanbey Mahallesindeki faaliyetlerini sürdüren Seferihisar Engelliler Alternatif Su Sporları Derneği (SEKADER), engellilerin ve gençlerin yaz aylarında önlerindeki engelleri kaldırmak, onları su sporları ve engelsiz dalışlarla yaşama daha kolay adapte olabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Birbirinden deneyimli ve gönüllü eğitmenlerin desteğiyle gerçekleşen çalışmalarda dernek, yaz sezonun açılışını da yaptı. SEKADER derneği, sezona ise engelsiz yaza merhaba" diyerek girdi.
"BİRLİKTE EMEK VERDİK"
Tören açılışında konuşan SEKADER Başkan Yardımcısı Mehmet Aktekin, SEKADER’n Türkiye’de ilk kurulan engelli, fizik ve rehabilitasyon merkezlerinden bir tanesi olduğun ifade ederek, "Engellilerin su altında kas ve fiziksel güçlerini arttırabilmek adına kurulmuş bir dernektir. Yapmış olduğumuz her faaliyet su altı organizasyonu alt yapılıdır. Bugün engelsiz yaşam ile ilgili çok güzel bir başlangıç yapıyoruz. Türkiye’nin farklı bölgelerinden katılımcımız var ’den yedi tane derneği ev sahipliği yapıyoruz. Bizim için çok güzel bir gün uzun zamandır bunun için gönüllü arkadaşlarımız ile birlikte emek verdik. Bundan sonraki yıllarda Seferihisar Engelliler Alternatif Su Sporları Derneği’mizi daha iyi bir yere taşıyabilmek için ve Türkiye’de ismimizi duyurabilmek için organizasyonlarımızı akıcı bir şekilde devam ettirmeyi planlıyoruz. Daha önceki yıllarda bir tane Avrupa Birliği projesi gerçekleştirdik" dedi.
“Engelsiz Yaza Merhaba Şenliği” çeşitli ikramlar ve halk oyunları gösterileriyle devam ederken, açılış törenine, İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut Akın, Seferihisar Belediyesi Engelliler Meclisi Başkanı Mahmut Karadaş, SEKADER Başkanı Raşit Kırkayak, Kuşadası Liman Başkanı Yaşar Karabacak, Balçova Belediyesi, Gaziemir Engelsiz Yaşam Derneği, Buca Engelliler Derneği, Bornova Çağdaş Yaşam Engelliler Derneği, İzmir İşaret Dili Eğiticileri Derneği, İzmir Birlik Ortopedik Engelliler Derneği, Piri Reis Denizcilik Derneği, Gaziemir Folklor Eğitim Merkezi ve diğer davetliler ile birlikte yaklaşık 350 kişi katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Engelsiz Yaza’ Merhaba Dediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN