Kaf-kaf’a "Şampiyonluk Yolu"

Giriş Tarihi: 8.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Şehitler Bulvarı düzenlemesinde renkli desen asfalt kullanarak şampiyon Pınar Karşıyaka’nın başarısını bir kez daha kutladı. Taraftarların “şampiyonluk yolu” adını verdikleri bulvar, kırmızı-yeşil renklere büründü.
Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olarak 28 yıllık hasrete son veren Pınar Karşıyaka’nın bu başarısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alışılmışın dışında kutlanıyor. Bostanlı’nın en işlek bulvarlarından biri olan Şehitler Bulvarı’nda renkli desenli asfalt uygulamasına başlandı. 700 metre uzunluğunda, 20 metre genişliğindeki bölünmüş yolun tren yolundan sahile doğru olan kısmında yürütülen çalışmalarda, yol kenarlarında yeşil, yol gövdesinde ise kırmızı asfalt kullanıldı ve yola kayrak taşı deseni verildi.
Yolun karşı tarafında da aynı düzenlemenin yapılacağını belirten belediye yetkilileri, “Böylece çalışmamızın tamamlanmasıyla birlikte Şehitler Bulvarı Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olan Karşıyakamızın renkleri olan kırmızı ve yeşile bürünmüş olacak. Tren yolundan sahile doğru olan kısımda 20 gün önce başladığımız çalışmaları bitirdik. Şimdi yolun karşısında sahilden tren yoluna doğru olan kısımda asfalt serim ve renkli desen asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Ramazan Bayramı’na kadar çalışmalarımızı tamamlayıp yolu halkımızın kullanımına açacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaf-kaf’a "Şampiyonluk Yolu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN