Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege-koop’tan Koalisyon Çağrısı

Giriş Tarihi: 9.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Ege-Koop Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Erkan ve Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Arslan imzalı açıklamada, erken seçime gidilmesinin zaman kaybı olacağı belirtildi.
7 Haziran’da yapılan genel seçimlerle Ege-Koop Danışma Kurulu’nun açıklamasında, “Türk halkı, seçim sandığında ülkeyi yönetenlere ve yönetmeye talip olanlara ne istediğini, ne istemediğini ortaya koyan çok önemli bir mesaj vermiştir. Artık siyasetçilerimizin ve partilerinin bu mesaja uygun hareket etmelerinin, ülkenin içinde bulunduğu ve acil önlemler isteyen şartların altından kalkabilecek bir hükümeti kurmalarının zamanıdır” ifadelerine yer verildi.
Meclis’in feshi ile bir erken seçim sürecine girilmesinin ve ülkeyi erken seçime götürecek bir hükümetin kurulmasının zaman kaybından başka bir işe yaramayacağı belirtilen açıklamada, “Kurulacak koalisyon, anayasamızda öngörülen ve değiştirilemez olan Atatürk ilkeleri ile laik ve demokratik hukuk devleti ilkelerinin yeniden tavizsiz uygulanmasını sağlamalıdır. Oluşturulacak koalisyon hükümetinin, toplumun bu beklentilerine cevap verebilecek nitelik, etkinlik ve zihniyette olması durumunda, ülkemizin kaosa değil, müreffeh bir Türkiye hedefine onurla yürüyeceğine inancımız tamdır” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege-koop’tan Koalisyon Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN