Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SYDV’den Aliağa’da İhtiyaç Sahiplerine 55 Bin TL

Giriş Tarihi: 11.7.2015 07:58 Güncelleme Tarihi: 11.7.2015 08:38
SYDV’den Aliağa’da İhtiyaç Sahiplerine 55 Bin TL
ÖZEL-’in Aliağa ilçesinde Ramazan ayı kapsamında Aliağa Kaymakamlığı tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara toplamda 55 bin Türk Lirası dağıtıldı. Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, yardımların birçok vatandaşa sürpriz olduğunu ifade etti.
Aliağa Kaymakamlığı’ndan alınan bilgilere göre; ilçede 2015 yılı Ramazan ayı münasebetiyle daha önce belirlenmiş olan yardıma muhtaç 350 kişiye toplamda 55 bin Türk Lirası nakdi para yardımında bulunuldu. Yardım alacak kişilerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) veri tabanına kayıtlı isimlerden oluştuğu bu isimlerin birçoğunun SYDV’ye yardım başvurusunda bulunmasına gerek kalmadan yardım aldığı açıklandı.
350 VATANDAŞA 55 BİN TÜRK LİRASI DAĞITILDI
Yapılan yardımların yardım alacak ailelerin ekonomik durumuna göre değişkenlik gösterdiğini belirten Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, “Şehit ve gazi yakınlarının yanı sıra ilçemizde periyodik olarak devam eden çeşitli yardımlarımız sürmektedir. Ramazan ayı dolayısıyla 350 vatandaşımıza ortalama 150 Türk Lirası nakdi yardım parası dağıtıldı. Ekonomik yönden durumu diğerlerine göre daha kötü olan ailelere ise 150 Türk Lirası’nın biraz daha üzerinde bir yardım yapıldı” dedi.
“BAZI AİLELER HABERİ BANKADAN ÖĞRENİYOR”
Yapılan yardımlardan bazı vatandaşların daha sonra haberi olduğu durumlarının da yaşandığını kaydeden Yılmaz, “Yardım yapılacak aileler SYDV veri tabanından belirlenebiliyor. Başvuruların yanı sıra veri tabanına bakılarak belirlenen kişilere yapılan yardımlar bankaya yatırılıyor. Bankaların yardım alacak kişileri araması sonucu aileler de bir nevi sürpriz yaşıyor” şeklinde konuştu.
“İHTİYAÇ SAHİPLERİ SYDV’NİN VERİ TABANI İLE BELİRLENEBİLİYOR”
SYDV’nin kapsamlı sistemi sayesinde yardıma muhtaç aile ve vatandaşların belirlenebildiğini söyleyen Kaymakam Yılmaz, “28 yıl boyunca faaliyetlerini sürdüren SYDV, ülkenin hemen her yerinde yardıma muhtaç kişilerin isimlerini veri tabanında bulunduruyor. Dolayısıyla bu sayede Aliağa’ya yeni giriş yapan ihtiyaç sahiplerinden de haberimiz oluyor. Bu noktada yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yardım için müracaat etmelerine gerek kalmadan kendi kayıtlarımızı esas alarak, yardımın ihtiyaç sahibine ulaşması için gerekli çalışmalar tarafımızdan başlatılıyor” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SYDV’den Aliağa’da İhtiyaç Sahiplerine 55 Bin TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN