Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KKTC Konsolusu’ndan Kocaoğlu’na Veda Ziyareti

Giriş Tarihi: 13.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
KKTC İzmir Konsolusu’ndan Kocaoğlu’na Veda Ziyareti
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Konsolosu Uğur Umar, İzmir’de geçirdiği 5 yıllık görev sürecinin dolmasının ardından, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu.
Görev süresi dolan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İzmir Konsolosu Uğur Umar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu. Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıra’nın da katıldığı ziyarette İzmir’e duyduğu sevgiyi dile getiren Umar, "5 yıl önce göreve başladığımda, İzmir’de ilk önce sizi ziyaret etmiştim. O gün dış göreve değil evime geldiğimi söylemiştim. 5 yıllık görev sürem boyunca gösterdiğiniz misafirperverlik ve ev sahipliği için gönülden teşekkür ediyorum. Gerçekten kendimi evimde hissettim, şimdi buruk ayrılıyorum” diye konuştu.
Devlet görevlerin süreli olduğunu görev süresinin dolduğunda ayrılıklar yaşandı��ını ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu da, Umar’a yeni görevinde başarılar diledi.
Ziyaret sonunda Başkan Aziz Kocaoğlu’nun hediye ettiği gümüş saat kulesi plaketi karşısında duygulanan Umar, “Bu benim için en güzel hediye; çünkü artık ben bir İzmirliyim” diyerek kente duyduğu sevgiyi bir kez daha dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC İzmir Konsolusu’ndan Kocaoğlu’na Veda Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN