Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asev THM Korosu, Türkiye’yi Temsil Etmek İçin Yola Çıktı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) Türk Halk Müziği (THM) Korosu, Makedonya’nın Ohrid şehrinde bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Uluslararası Müzik, Dans, Şarkı ve Göl Festivali’ne katılmak üzere Aliağa’dan yola çıktı. Dünya üzerindeki farklı kültürleri müzik, dans, geleneksel ve ulusal kostümleriyle bir araya getirmeyi hedefleyen festival için hazırlıklarını tamamlayan ASEV THM Korosu, organizasyonun yapılacağı Makedonya’nın Ohrid şehrine, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından uğurlandı.
17-27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Müzik, Dans, Şarkı ve Göl Festivali’nde Türkiye’yi temsil edecek olan ASEV THM Korusu sanatçıları, iki şehir arasında kurulacak olan dostluk köprüsüne öncülük ederek sınırları ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. Uluslararası halk dansları ekipleri arasında iletişim ve ulusal kültürlerin tanıtımını yapmayı, deneyim ve bilgi alış verişinde iş birliği sağlamayı amaçlayan organizasyona katılmak üzere 46 kişilik bir kafileyle Makedonya’ya giden ASEV THM Korusu’na başarılar dileyen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, "Ülkemizi, kültürümüzü ve ilçemizi en güzel şekilde temsil edeceğinize inanıyorum" dedi.
"BEŞ YILLIK HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE GİDİYORUZ"
Beş yıllık hayallerine kavuşmak üzere olduklarını belirten Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) Türk Halk Müziği Korosu Başkan Yardımcısı Metin Kabar da, ”Ohrid’de hem Aliağamızı hem de ülkemizi gururla temsil edeceğiz. Amacımız hem bir kültür festivaline katılmak hem de Aliağamızı tanıtmaktır. Ben bu organizasyonu Aliağa ve Ohrid arasında bir kültür dayanışması olarak görüyorum. Bu hayalimizin gerçekleştirilmesinde bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar’a korom adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asev THM Korosu, Türkiye’yi Temsil Etmek İçin Yola Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN