Aliağa Belediyesi Ramazan Ayında 42 Bin Kişiye İftar Verdi

Giriş Tarihi: 20.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Aliağa Belediyesi Ramazan Ayında 42 Bin Kişiye İftar Verdi
Aliağa Belediyesi, Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar programları kapsamında 42 bin vatandaşı aynı sofrada buluşturdu.
Toplu iftar geleneğini sürdüren Aliağa Belediyesi, bu yıl iftar yemeklerini özel olarak dizayn edilen salonda verdi. Ramazan ayı boyunca 42 bin vatandaş aynı sofrada buluşurken, her gün üç çeşit sıcak yemek dağıtıldı.
Gerek iftar sofrasında, gerekse ikram edilen yemeklerde hijyene ve kaliteye büyük önem verdiklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, iftar sofrasında herhangi bir aksaklığın yaşanmadığını, iftar sofrasına olan ilginin de beklenenin çok üzerinde olduğunu söyledi. Toplu iftar sofralarının paylaşma ve dayanışma kültürünü yaygınlaştırmanın en güzel örneklerinden biri olduğunu dile getiren Başkan Acar, "İftar sofralarının öncelikli amacı ihtiyaç sahibi insanlara doğrudan ulaşmaktır. Ancak Ramazan ayı zengin fakir, makam mevki farkının gözetilmediği bir aydır. Paylaşmanın, birlik, beraberlik ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayında yapılan toplu iftarlar, insanları hiçbir şekilde ayırt etmeksizin aynı çatı altında ve sofrada buluşturur" dedi.
Aliağa Belediyesi’nin iftar sofrasına destek olan herkese teşekkür eden Acar, iftar sofrası geleneğinin gelecek yılda sürdürüleceğinin sözünü verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aliağa Belediyesi Ramazan Ayında 42 Bin Kişiye İftar Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN