Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayraklı Belediyesi’nden Engelli Tiyatro Topluluğu

Giriş Tarihi: 21.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Bayraklı Belediyesi’nden Engelli Tiyatro Topluluğu
Bayraklı Belediyesi, bünyesinde ilk kez bedensel engelliler tiyatro topluluğu kurmak için harekete geçiyor, başvurular tamamlandığında engelli vatandaşlar sergiledikleri oyunlarla seyirci karşısına çıkacak. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Engellilerin sosyalleşmesi için birçok projemiz var. Şimdiden tiyatro topluluğu kuruyoruz. Sergileyecekleri oyunları sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.
Açtığı kurslarla her yaş grubuna hitap eden Bayraklı Belediyesi, engelli vatandaşları da unutmuyor. Tiyatro yapmak isteyen bedensel engelli vatandaşlar belediye bünyesinde çocuk ve gençlere tiyatro eğitimi veren Hasan Şahindoğan’dan eğitim alacak. “Ben de tiyatro topluluğunda yer almak istiyorum” diyenler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ya da kültür merkezlerine başvurabilecek. Konuyla ilgili 345 90 91 ve 345 90 92 numaralı telefondan bilgi alabilecek.
"YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ"
Bayraklı’da engellilere pozitif ayrımcılıkta bulunduklarını ve her projeye onları dahil ettiklerinden belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Engelliler tiyatro topluluğu da yeni projelerimizden biri. Bayraklı’da bedensel engelli nüfusumuz da hayli fazla. Belediye kurslarına da katılan birçok engelli vatandaşımız var. Engelli kardeşlerimizin bu şekilde sosyalleşmesini sağlıyoruz. Onların ömürlerini evlerinde geçirmesine izin vermiyoruz. Bünyemizde üç engelli aracı buluyor. İstedikleri yerlere onların ulaşımını sağlıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayraklı Belediyesi’nden Engelli Tiyatro Topluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN