Kent Konseyleri Birliği Toplantısı Kiraz’da Yapıldı

Giriş Tarihi: 9.10.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 16:02
İzmir Kent Konseyleri Birliği Toplantısı Kiraz’da Yapıldı
Kent Konseyleri Birliği, İzmir ve ilçelerinde düzenli olarak yaptığı bölge toplantılarının birini de Kiraz’da gerçekleştirdi.
Kiraz ilçesinde, İzmir Kent Konseyleri Birliği’nin her ay düzenlediği toplantı Kiraz Belediye Başkan Vekili Ali Cura ev sahipliğinde yapıldı. Düzenlenen programa, İzmir Kent Konseyleri Birliği Dönem Sözcüsü Avukat Mürvet Balcılar, Kiraz Kent Konseyi Başkanı Erkan Tek ve İzmir’in Konak, Buca, Foça, Ödemiş, Bayraklı, Torbalı ilçeleri kent konseyi temsilcileri katıldı.
Kiraz Belediye Başkan Vekili Ali Cura ile Kiraz’ın genel durumunu görüşen kent konseyleri temsilcileri, ilçenin köylerindeki sorunlara değindi. Ali Cura, "Kiraz’ın sorunlarını konuşmak sivil meclislerde tartışmak değerlidir. Kirazımızın en büyük sorunlarından biri göç vermesiydi. Bugün Kiraz’da köyleri ile birlikte 44 bin nüfus var ise dışarıda da 50 bin Kiraz’lı yaşamaktadır. Kiraz’ı bugün ayakta tutan en büyük işlerden biri de hayvancılıktır. İlçemizde 70 bin büyükbaş hayvan kayıtlıdır. Kiraz üretiminde 16 köyümüz ipi göğüslemektedir. Bunların içinde 5 köyümüzde Türkiye’nin en iyi kirazı yetişiyor ve bu köylerimizin kirazları direk yurtdışına ihracat oluyor. Kiraz’a yol ve Kiraz’da hastane problemlerimiz de başı çekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Kent Konseyleri Birliği Toplantısı Kiraz’da Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN