Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aliağa’da Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor

Giriş Tarihi: 13.10.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 12:55
Aliağa’da Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor
Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçede bulunan çöp konteynerlerinin dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarına düzenli bir şekilde devam ediyor.
Temizlik İşleri ekipleri, Aliağa ilçesinde vatandaşların konteyner kokusundan rahatsız olmamaları için sokak ve caddelerdeki çöp konteynerlerinin temizlik bakımına her mevsim özen gösteriyor. Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almasının amaçlandığı çalışma kapsamında, çöp konteynerleri bulundukları alandan uzaklaştırılmadan dezenfekte ediliyor.
Çevre temizliği ve sağlığı açısından da büyük önem taşıyan dezenfekte çalışmalarında konteynerler önce bol köpükle yıkanıyor, belli bir sürenin ardından da durulanıyor. Yıkandıktan sonra ayrıca bakterilere karşı dezenfekte edilen konteynerlerin çevresindeki su kanalları ve kaldırımlar da özenle temizleniyor.
Çöp konteynerlerinin çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Handan Çetiner, "Daha temiz daha hijyenik bir Aliağa için temizlik faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Aliağa sınırları içerisinde 5 bin 500 adet çöp konteynerimiz mevcut. Tüm konteynerleri belli bir program dahilinde dezenfekte ediyoruz. Çöp konteynerlerine atılan evsel atıkların, sinek ve haşere oluşumunu engellemek ayrıca çevreye kötü kokunun yayılmasını önlemek amacı ile hijyen çalışmalarına önem veriyoruz. Bu kapsamda her mahalle ve sokaktaki çöp konteynerlerinin periyodik olarak dezenfekte çalışmalarını aksatmadan yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aliağa’da Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN