Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık-sen’den Birlik Mesajı

Giriş Tarihi: 15.10.2015 08:38 Güncelleme Tarihi: 15.10.2015 09:06
Sağlık-sen’den Birlik Mesajı
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, Şubesi tarafından düzenlenen divan toplantısında yaptığı açıklamada, “Türkiye’de söz sahibi herkesin birlik mesajlarına odaklanmasına gerekiyor” dedi.
Sağlık-Sen İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Divan Toplantısı’na katılan Sendika Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, “Yaşanan bu olay hepimizin içini acıtmıştır. Türkiye’nin dirliğini, birliğine, istikrarına atılan bir bombadır. Bu terör gerçekten Türkiye’de istikrarı ve son dönemde yaşananları hedef almıştır. Bugün her şeyden çok birliğe ihtiyacımız var. Sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve vatandaş olarak artık dilimizi daha çok kardeşliğe ve birliğe odaklamalıyız. Bu terör saldırısından sonra bazı siyasi parti liderleri, birliğe davet etmek yerine, devleti suçlamaya çalışmışlardır. Artık bunlardan sıyrılarak Türkiye’de söz sahibi herkesin birlik mesajlarına odaklanmasına gerekiyor” diye konuştu.
“STK’LARIN DİK DURUŞUYLA ZORLUKLARINDAN ÜZERİNDEN GELECEĞİZ”
Türkiye’nin en büyük sivil toplum hareketi olan Memur-Sen Konfederasyonu olarak ülke genelinde planladıkları tüm toplantıları iptal ettiklerini anlatan Örnek, “Şu an birlik, dirlik ve kardeşlik için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Sivil toplum örgütlerinin dik duruşuyla bu zorluklarının üzerinden geleceğini düşünüyoruz. En kısa sürede, ülke insanlarımızın birliğinin, dirliğinin tekrar canlanması gerektiğini düşünüyoruz. Medya, sivil toplum örgütleri ve siyasilerin dilini de buna göre ayarlamaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.
“TERÖR KANDAN BESLENEN İNSANLIK SUÇUDUR”
Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir ise terörün kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğunu belirterek, “Terör kimden gelirse gelsin kınanması gerekiyor. Ülkemizin başı sağ olsun” diye konuştu. Sendikal çalışmaları hakkında bilgi veren Özdemir, “Kiraz’dan Bergama’ya, Selçuk’tan Kemalpaşa’ya kadar hem sağlık çalışanları hem de sektörümüzün ve de yerel yönetimlerin yöneticileriyle toplantılar yaparak İzmir’de sağlığın nabzını tutmaya ve sektöre yön vermeye çalışıyoruz. Tüm çevre ilçeler dahil olmak üzere, hastanesinden 112’lere, Aile Sağlığı Merkezleri’nden toplum sağlığı merkezlerine kadar bir çok ziyaretler gerçekleştirdik. Tüm temsilcilerimizin sorunlarına çözüm tüm sağlık çalışanlarının yaralarına merhem olmak için sahada basılmadık yer bırakmadık. Bundan sonrada bırakmayacağız inşallah” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık-sen’den Birlik Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN