Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Esmer Pirinç Kepekli kaç kalori?

Esmer Pirinç (Kepekli) kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Esmer Pirinç (Kepekli) % 86,38 karbonhidrat, % 8,42 protein, % 2,57 yağdan oluşur. Esmer Pirinç (Kepekli) kaç kalori? Esmer Pirinç (Kepekli) diyette yenir mi? Esmer Pirinç (Kepekli) besin değerleri nedir? Esmer Pirinç (Kepekli) karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Porsiyon (60gr) Esmer Pirinç (Kepekli) 210,00 kaloridir. Esmer Pirinç (Kepekli) içeriğinde 44,44 Karbonhidrat(g), 4,33 Protein(g), 1,32 yağ(g), 1,33 lif(g), 6,00 Sodyum(mg), 90,00 potasyum(mg), 13,80 Kalsiyum(mg), 1,56 ve Demir barındırır. Esmer Pirinç (Kepekli) kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Esmer Pirinç Kepekli kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Bir tabak esmer pirinç kaç kalori?

Esmer Pirincin 100 gramında 112 kcal kalori, ayrıca 1 Çorba Kaşığı yani 20 gram Esmer Pirinçte 22 kalori bulunmaktadır. Esmer Pirinç, beyaz pirincin daha az işlenmesi sonucu elde edilir ve lif içeriği daha yüksektir. B grubu vitaminlerinin ve potasyum, magnezyum,fosfor minerallerinin iyi bir kaynağıdır.

40 gr kepekli pirinç kaç kalori?

Kandaki glukoz değerini düşürür, insülin direncini azaltır. Bu sebepten diyabet hastaları esmer pirinç tüketmelilerdir. Esmer pirinç magnezyum açısından zengindir. Beyaz pirinçten daha az folat içerir.

Şeker hastaları esmer pirinç yiyebilir mi?

Online diyet listelerinde de tercih edilmesiyle gündeme gelen siyah pirinç fazla kilo problemine karşı içeriğindeki temel bileşenleri sayesinde kilo alımının durdurulmasına destek sağlayarak, katkıda bulunur.

SON DAKİKA