Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Kayısı Çekirdeği kaç kalori?

Kayısı Çekirdeği kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Kayısı Çekirdeği % 14,92 karbonhidrat, % 27,79 protein, % 56,36 yağdan oluşur. Kayısı Çekirdeği kaç kalori? Kayısı Çekirdeği diyette yenir mi? Kayısı Çekirdeği besin değerleri nedir? Kayısı Çekirdeği karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Avuç Kayısı Çekirdeği 241,60 kaloridir. Kayısı Çekirdeği içeriğinde 5,37 Karbonhidrat(g), 10,00 Protein(g), 20,28 yağ(g), 0,32 lif(g), 1,60 Sodyum(mg), 239,60 potasyum(mg), 10,40 Kalsiyum(mg), 3,68 ve Demir barındırır. Kayısı Çekirdeği kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Kayısı Çekirdeği kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Diyette kayisi cekirdegi yenir mi?

Kayısı çekirdeği az miktarda da olsa siyanür içermektedir. Bu nedenle gün içerisinde bu meyvenin çekirdeğini tüketmek zehirlenmelere yol açabilir. Beslenme uzmanlarına göre günde en fazla 10 - 15 tane çekirdek yenmeli. Kayısı yağı böyle bir risk içermediği gibi çok daha sağlıklı olduğu için tavsiye edilmektedir.

1 adet kayısı çekirdeği kaç gram?

Kayısılar metabolizmayı da hızlandırarak kilo vermenize neden olabilir. Kayısılar aynı zamanda kemik gelişimi ve sağlığı için önemli olan kalsiyum bakımından da zengindir. Daha da önemlisi, potasyum da uygun emilim ve kalsiyum dağılımı için önemlidir. Ve kayısılar da potasyum açısından zengindir.

Kayısı içi kilo yapar mı?

Gün kurusu kilo aldırır mı? Elbette çok tüketilirse her yiyecek gibi gün kurusu da kilo aldırır. Ancak ara öğün olarak 3 adet gün kurusu yemek hem tok tutacak hem de az kalori ile açlığı bastırmanıza yardımcı olacaktır.

SON DAKİKA