Saç uzatmak isteyen üzüm yesin

Vitamin deposu üzümün faydaları saymakla bitmiyor. Hastalıkları önleyen bu meyve saçların da uzamasını sağlıyor.

Giriş Tarihi: 19.8.2014 16:03

Yaz sofralarının vazgeçilmez meyvelerinden üzüm içerisindeki flavanoidler ile saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlıyor. Özellikle üzüm çekirdeklerinin preslenmesiyle elde edilen üzüm çekirdeği yağının saç derisine çok faydalı olduğunu belirten uzmanlar, "Üzüm saçlara yalnızca parlaklık kazandırmakla kalmıyor, saçların eskisinden de güçlü olmasını sağlayarak saç dökülmelerini de önlüyor" diyor.

Üzümün çekirdeğinden elde edilen yağın aynı zamanda saçı nemlendirme özelliği de olduğunu aktaran uzmanlar üzümün diğer faydalarını ise şöyle sıralıyor: Kalbi kuvvetlendirir. Cilt güzelliğini sağlar. Bedeni ve zihni gücü artırır. Unutkanlığa karşı faydalıdır. Sinirleri yatıştırır. Yorgunluğu giderir. Kabızlığı giderir. Böbreklerdeki taşları düşürmeye yardımcı olur.

ERKEKLER DE ŞİKAYETÇİ

Kadınlar kadar erkeklerinde saç sağlığına dikkat ettiğini vurgulayan Estecenter Plastik Cerrahi Merkezi doktorlarından Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Güven "Erkeklerin yeni estetik trendleri saç ekimi ile askı yöntemi. Saç ekiminde son tekniği uyguluyoruz. 'FolliculerUnitEkstraksiyonu' yani FUE, hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar elde etmemizi sağlıyor" diyor.

Kaynak: Takvim

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saç uzatmak isteyen üzüm yesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN