Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herşey organik domatesle başladı

Giriş Tarihi: 25.8.2014 15:51
Yeni nesillerin hayata daha sağlıklı ve saf bir ortamda başlamasını arzu eden iki kadın girişimci; Özlem Çıkrıkçı ve Duygu Öner'in organik yaşam üzerine uzun yıllar boyunca yaptıkları araştırmalar sonucunda ortaya çıkan o-bebek.com, binlerce organik ürünü tek bir platformda bulabileceğiniz e-ticaret sitesi. o-bebek.com, aynı zamanda, GDO'lu ve sağlıksız ürünlerin kol gezdiği günümüzde, hamileliğin başlangıcından itibaren organik yaşamı tercih eden tüm annelerin dünya markalarını en güvenilir sertifikalarla bulabilecekleri yepyeni bir mecra.

Sağlıklı ve organik yaşam meraklısı olan, spora ve beslenmelerine özel önem gösteren Çıkrıkçı ve Öner'in hayatı, Çıkrıkçı'nın kardeşinin yeni doğan bebeği için harıl harıl organik domates ve organik sertifikalı bebek ürünleri aramalarıyla değişir. Yaptıkları araştırmalar sonucunda piyasada sadece organik sertifikalı veya ekolojik olan ve bir ailenin ihtiyacı olan tüm ürünlerin bir arada bulunduğu bir satış noktasının olmadığını keşfettikleri anda o-bebek.com'un doğuşu başlar. Organik ürün tüketimine uzun yıllar önce başlayan Çıkrıkçı ve Öner, kendi ihtiyaçlarını karşılamak noktasında birbirlerinden uzak farklı farklı noktalara giderken harcanan zamanının özellikle anneler için çok daha değerli olduğunun bilinciyle internete yönelirler.

Ulaşılabilirlik, güvenilir ürün ve sağlıklı yaşam

Gittikçe kötüleşen çevre koşulları, yeni nesilde obezite başta olmak üzere, astım, bronşit ve bağışıklık sistemi hastalıklarının hızla yayılması, sadece kendileri için değil, diğer insanların sağlığı için de iyi şeyler yapmak isteyen iki girişimcinin hareketini hızlandırır. Özellikle internette bu sektörde ciddi bir eksiklik olduğunu fark ederler ve bu eksikliği o-bebek.com'da bilhassa uluslararası geçerliliği olan organik sertifikalı üreticilerle çalışarak, anne-bebek-güzellik-gıda-seyahat-temizlik-ev ve dekorasyon olmak üzere sekiz ana kategoride ve beş bini aşkın üründe toplarlar. Sitede yapılan her alışveriş olmazsa olmaz 128 bit SSL ile korunur. Kredi kartı kullanmak istemeyenler için sitede havale veya PayPal ile ödeme alternatifleri de bulunuyor.

Türkiye'de benzer bir girişim yok

Ürün gamı anlamında o-bebek.com'un şu anda Türkiye'de bir rakibi yok. ABD, Almanya, İngiltere gibi ülkelerde benzer birçok girişim olmasına rağmen bu kadar özelleşmiş başka bir girişim de yok. Mart ayında hayata geçen site hem teknoloji ile büyüyen hem de doğaya saygılı, sosyal medyayı aktif olarak kullanan, sağlıklarına ve çevreye önem veren annelerin odak noktası.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herşey organik domatesle başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN