Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aldatan erkeklerle ilgili 6 şaşırtıcı gerçek

Giriş Tarihi: 28.11.2014 17:03
Aldatan erkeklerle ilgili 6 şaşırtıcı gerçek
Erkekler neden aldatır? ABD'de aldatan ve aldatmayan 200 erkeğe bu durumun arkasında yatan nedenler soruldu ve işte ortaya çıkan bulgular...

ALDATAN ERKEKLERİN YÜZDE 48'İ DUYGUSAL TATMİNSİZLİK HİSSEDİYOR

İşte bu gerçek, erkeklerin sadece seks için aldattığı mitini yıkıyor. Erkeklerin sadece yüzde 8'i aldatmalarının altında yatan birinci neden olarak cinsel tatminsizliği öne sürdü. Erkekler, eşlerinden takdir görmek, eşlerinin, çabalarının farkına varmasını istiyor.

ALDATAN ERKEKLERİN YÜZDE 66'SI SUÇLULUK DUYUYOR

Erkeklerin büyük çoğunluğu eşlerini aldattıktan sonra "Keşke yapmasaydım" diyor. Ama suçluluk duygusu aldatmayı engellemek için yeterli değil. Çünkü erkekler duygularını bölümlendirmede başarılılar. Onlar duygularına hakim olup daha sonra onlarla başa çıkabiliyorlar.

ALDATAN ERKEKLERİN YÜZDE 77'SİNİN ALDATAN YAKIN ARKADAŞLARI VAR

Aldatan insanlarla arkadaşlık kurmak, aldatmayı normalleştirmeyi sağlayabiliyor. Erkek, "Karısını aldatan arkadaşım iyi biri" düşüncesini taşıyor bilinçaltında.

Elbette eşinizin biriyle arkadaşlık etmesini yasaklayamazsınız. Ama bara ya da kulübe gitmektense, ondan, arkadaşıyla birlikte spor müsabakasına gitmek, öğle yemeği yemek gibi daha az günah ortamı sunan bir yerde vakit geçirmesini isteyebilirsiniz. Etrafınıza mutlu evliliği olan çiftlerden oluşan bir sosyal ağ örmeye çalışın.

ALDATAN ERKEKLERİN YÜZDE 40'I İŞ YERİNDE TANIŞTIKLARI YENİ KADINLARLA ALDATIYOR

Erkeklerin eşlerini aldattıkları iş yerindeki kadın arkadaşlar, genelde onlara saygı duyan, onları üstün gören, çalışmalarına övgüler yağdıran kişiler oluyor. Erkekler evde görmediklerini düşündükleri saygıyı başkasından görünce etkileniyorlar. Eşinizin erkek iş arkadaşlarından ziyade kadın iş arkadaşlarından daha fazla söz ettiğini, onları övdüğünü fark etmeniz aldatmaya meyili konusunda bir uyarı işareti olabilir.

ALDATAN ERKEKLERİN SADECE YÜZDE 12'Sİ BİRLİKTE OLDUKLARI KADININ EŞLERİNDEN DAHA FAZLA FİZİKSEL CAZİBESİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Bir başka deyişle erkekler karşılarındaki kadının harika görünen bir vücudu olduğunu ve çok daha iyi seks yaptığını düşünerek aldatmıyorlar. İlişki uzmanlarına göre erkeklerin büyük bir çoğunluğu duygusal boşluktan dolayı aldatma yoluna gidiyor. Sadakatsizlikten şüpheleniyorsanız ve bu ilişkiyi kurtarmaya niyetliyseniz, sadece yeni seks pozisyonları denemek ya da vücudunuzda yenilikler düşünmek yerine aranızdaki iletişimi geliştirmeye çalışmalısınız.

ALDATAN ERKEKLERİN SADECE YÜZDE 6'SI BİR KADINLA TANIŞTIKLARI İLK GÜN İLİŞKİYE GİRİYOR

Erkeklerin yüzde 73'ü bir aydan daha uzun zamandır tanıdıkları bir kadınla eşlerini aldatıyor. Bu demek oluyor ki uyarı işaretlerini görmek için zamanınız var. Erkeğin aldattığını gösteren uyarı işaretlerini şöyle sıralayabiliriz:

Dışarıda çok zaman geçiriyor, cinsel ilişkiye girmek istemiyor, kavga etmeye çok meyilli, sizinle zaman geçirmeyi tercih etmiyor...

Bu işaretleri gördüğünüzde üstüne gitmek isteyeceksinizdir ama erkeklerin çoğunluğu fiziksel bir yakınlaşma yaşamadan aldattıklarını reddetme yolunu seçerler. Bu durumda kendi hareketlerinizi kontrol etmeyi tercih edin. Size karşı yakınlık duyması için kendi davranışlarınızda değişikliğe gidin. "Sanırım ilişkimizde önemli bir şeyleri kaybetmeye başladık. Ben kaybetmek istemiyorum" demeyi deneyin ve gerçekten bu ilişkinin ayakta kalmasını istiyorsanız bu yönde çabalayın.

Kaynak: mynet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aldatan erkeklerle ilgili 6 şaşırtıcı gerçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN