Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her kadının en az bir kez yaptığı 9 yanlış

Giriş Tarihi: 8.12.2014 14:57
Her kadının en az bir kez yaptığı 9 yanlış
Hiç kimse mükemmel olamaz. Elbette hatalarımızla yaşıyoruz. Onlarsız bir hayat, tecrübeden de yoksun olmak anlamına geliyor. Şimdi o hatalarımızla yüzleşme zamanı.

İşte her kadınının hayatında en az bir kere yaptığı hatalar ve o hataların verdiği dersler, hayatımıza sağladığı katkılar...

SEVGİLİ BULUNCA ARKADAŞLARI İHMAL ETME

Aşk sarhoşu olmuşken etrafınızdaki herkesi unutmanız mümkün. Ama sevgili için tüm dostları bir kenara bırakmak hiç adil değil. Ne kadar ben merkezli bir hale geldiğinizi, ne kadar yalnız kaldığınızı zamanla anlarsınız. Bu, biraz acı bir ders verir insana.

BİR ARKADAŞIN DEDİKODUSU

Bir arkadaşınız hakkında bir başkasına anlattıklarınızın, dedikodusunu yaptığınız kişiye ulaştığını öğrenmek kadar kötü bir his olamaz. Bu korkunç his, aynı zamanda önemli bir ders de veriyor. Dedikodu yapmak için coşmadan önce büyük bir hatırlatma yapıyor. Empati kurmayı ve mantıklı olmayı öğretiyor.

UYGUNSUZ YERDE UYGUN OLMAYAN KIYAFETLE DOLAŞMA

Bunun bir iş görüşmesi olmamasını umut ediyoruz tabii. Hazırlıksız yakalandığınız bir akşam yemeği ya da kutlamada ortama hiç de uygun olmayan kıyafetinizle kalakalmış olabilirsiniz. Yalnız değilsiniz. Herkes bunu hayatında en az bir kez yaşamıştır. Olsun, bundan da bir ders çıkarabiliriz. Yanlış olduğunu düşündüğünüz bu durumu sahiplenerek, ne giydiğinizin önemi olmadığına ikna olup belki de o güne kadar bastırdığınız özgüveninizi yeniden fark edersiniz. Bunun yanı sıra bir dahaki sefere davetli olduğunuz yerde nasıl giyinmeniz gerektiğini sorarsınız.

YEME İÇMEYİ FAZLA KAÇIRIP PİŞMAN OLMA

Pantolonlarınızın dar geldiğini, kendinizi fazla sağlıklı hissetmediğinizi fark ettiğiniz zamanlar birden fazla olmuştur. Kıyafetlerinizin verdiği sinyal, sizi, önünüze çıkan lezzetli ama aşırı kalorili yiyecek ve içeceklere karşı koyamama durumunu değiştirmeye iter. Böylece porsiyonlarınızı küçültüp, spor salonunun yolunu tutmaya başlayabilirsiniz.

YANLIŞ KİŞİYLE İLİŞKİYİ ZORLAMA

Sizi üzen, aldatan, aradığınız kriterlerin büyük çoğunluğuna uymayan biriyle kurduğunuz ilişki alarm verdiği halde sürdürmek için kendinizi zorlamadınız mı hiç? "Evet" mi dediniz? Buna nasıl ikna oldunuz? Malum kişi sizi her üzdüğünde, sizi nasıl sevdiğini söyleyip gönlünüzü almayı başardı, değil mi? Peki ya sonra? Yine aynı hatalar. Alarm çanlarının çalıyor olması, sizi, yeni kuracağınız ilişkide daha yüksek standartları arama konusunda cesaretlendirecektir. Bu hatadan da böyle bir ders çıkarabiliriz.

BORÇ PARA

O an ihtiyacı olduğundan arkadaşınıza yardım etmek istiyorsunuz ve nasıl olsa size geri ödeyeceğini düşünüyorsunuz. Ama o, borcunu ya hiç ödemiyor ya da çok uzun zaman sonra ödüyor. Dolayısıyla bir kez finansal dar boğaza girdiğinizde bu durumun ağırlığını üzerinizde hissedince bir dahaki sefere "hayır" demeyi öğreniyorsunuz. İhtiyacı olan bir yakınınıza borç vermeyi hata olarak kabul etmeseniz de yanlış kişiye borç verdiğinizi kabul edin.

"HEPSİNİ YANITLA" MAİL'İ

Size gelen mail'de birden fazla kişinin adresi varken ve yanıtınızı tek bir kişiye göndermeniz gerekirken "hepsini yanıtla" (reply all) seçeneğini tıklayarak mail'in ulaşmasını istemediğiniz kişilere de gitmesine neden oldunuz mu hiç? Yanıtınız "evet" ise, bu size her zaman iki kere düşünme ve kontrol etme dersi vermiş olmalı. Özellikle de negatif ve uygunsuz bir durum söz konusuysa.

İŞE AKŞAMDAN KALMA HALDE GİTME

Akşam coşkulu bir partide eğlendikten sonra sabah yataktan sürünerek kalkıp işe gitmek zorunda olma duygusunu bilirsiniz. İş yerinde tüm gününüz baş ağrısı, yorgunluk ve verimsizlikle geçer. Bu durum, bir dahaki sefere, eğer ertesi gün tatil değilse iki kadehten fazla içmemek gerektiğini öğretir.

YANLIŞ BİR İŞTE ÇALIŞMA

Belki sadece maaşı için kabul ettiğiniz ya da başka iş aramak için fazla fırsatınız olmadığından, sizi tatmin etmeyen bir işte çalışıyorsunuz. Bu, sizin motivasyonunuzu düşürüp sizi sinirli ve isteksiz hale getirebilir. Ama aynı zamanda kariyerinizi şekillendirmenize de yardımcı olabilir. Bir kere iş seçiminde hata yaptığınızda, yeni iş fırsatlarını değerlendirirken daha dikkatli davranırsınız.

Kaynak: mynet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her kadının en az bir kez yaptığı 9 yanlış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN