Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yıla kendinizi yenileyerek girin!

Yeni planları, yeni kararları ve yeni hedefleriyle yepyeni bir yıl daha kapımızı çalmak üzere. Her yılbaşında kendimiz için birçok karar alıyoruz ama çoğu zaman kararlarımız eyleme dönüşmeden buhar olup uçuyor. O zaman gelin, bu seneki planlarınızın en başına kendinizi koyun. Yeni yıla yenilenerek girin.

Giriş Tarihi: 22.12.2014 17:53
Yeni yıla kendinizi yenileyerek girin!
Birkaç uygulamanın tek bir operasyonda gerçekleştirdiği kombine operasyonlar, değişim isteyen hastalar için birçok yönden avantajlı. Aslında hayatta her şey "siz"le başlar diyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hanife Akınoğlu , Siz iyi olursanız, iyi görünürsünüz. İyi görünürseniz, daha mutlu hissedersiniz. Daha mutluyken yaptığınız her iş, daha başarılı olur. Kendini sevmek, güzel şeylere giden yoldaki ilk basamak gibidir diyor.

EN ÇOK YAPILAN ESTETİK AMELİYATLARI NELERDİR ?

Estetik ameliyatlardan bahseden Op. Dr. Hanife Akınoğlu , yüz germe ve boyun germe ameliyatlarının sıklıkla yapıldığını belirtti. Bayanların en sık mahrem bölge ile ilgili sorunlarına kafalarını taktığını anlatan Op. Dr. Hanife Akınoğlu doğrudan ameliyat olma fikri olmasa dahi fikir alma için bayanların daha çok merak ettiklerini belirtti. Bunların dışında göğüs ameliyatları, karın germe ve yağ aldırma ameliyatları sıklıkla yapılan ameliyatlardır diyen , Estetik Ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hanife Akınoğlu , Erkek hastaların göğüs ameliyatı yani jinekomasti için takıntı yaptıklarını anlattı.
Göğüs büyütme olarak da bilinen meme büyütme ameliyatı bayanların göğsünü boyut ve şekil olarak büyütmek için uygulanan estetik cerrahi müdahalelere denilmektedir. Göğsün arkasına yerleştirilen meme protezleri ile göğüs çevresi ölçümleri bir veya birkaç iç giyim ölçüsü şeklinde artması mümkündür.

KARIN GERME AMELİYATI NEDİR?

Gebelik ve aşırı kilo insanlarda karın derisi bollaşır, inatçı yağ dokusu birikir, deri genişlerken çatlama izleri oluşur, karın kasları gevşer ve orantısız bir vücut görünümüne sebep olur. Karın germe ameliyatı ile daha duz ve sıkı bir karın görünümü elde edilir.
Karın germe ameliyatından sonra iz görünür mü?
Hayır karın germe ameliyatlarında kesi izi iç çamaşırı veya bikini hizası hedeflenerek yapılır. Bazen göbek altından dikey yapılması gerektiğinde ise iz zamanla kaybolabilir. İz için en az 6 ay geçmesi gerekir, çoğunlukla 1 yıla kadar iyice silikleşir.
Bu karın germe amelıyat izini sezaryen izinin biraz daha uzun şekli olarak düşünebilirsiniz.

YÜZ GERME OPERASYONLARI

Orta yüz germe ameliyatı ile; Göz alt cildinin toparlanması,Yanakların belirginleşmesi, Dudak yanları ve burun kenarındaki fazla ve katlantılı cilt dokusunun gerginleşmesi ve de katlantıların açılması sağlanır. Çene hattındaki gevsek dokular toparlanır, bu hat gerginleşir.

Bu ameliyat sonrası dudak kenarlarında asimetri veya büyüme olur mu?
Bunu önlemek için operasyon sırasında teknik ölçümler yapılır ve simetri sağlanacak şekilde cilt gerilir.

Bu ameliyat sonrasında yüz felci olur mu?
Yine yüz sinirlerimiz olduğu cilt tabakası göz önüne alınarak dikkatle yapılan cerrahi ile bu ihtimal yoktur. Fakat operasyon sonrası uyuşukluk bir sure gözlenebilir.

Morluk gözlenir mi?
Operasyona başlangıçta yapılan enjeksiyonlar ve operasyon sonrası özel kremler ile morluk ihtimali önceki yıllara göre oldukça azalmıştır.

Makyaj ne zaman yapılabilinir?
Hastalar ertesi gün veya birkaç gün sonrasında duş alır ve de makyaj yapabilir. Ortalama 1 hafta içinde iş hayatına dönebilir.

HASTALARIMI SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİYORUM..

Hastalarını sosyal medyadan takip ettiğini dile getiren Op. Dr. Hanife Akınoğlu hastaların ameliyat sonrası günlük yaşamda en doğal halleri ile nasıl göründükleri konusunda , sosyal medyada paylaştıkları fotolarda daha objektif gözleyebildiğini anlattı.

Örneğin; İsveçte yaşayan 2 sene önce burun ameliyatı yaptığımız yabancı erkek bir hastamın burnunda bantlı bir fotosunu görünce hemen mesaj yazarak sordum hayırdır , ne oldu diye. Hastam hem şaşırdı hem sevindi, eski bir foto doktor hanım, merak etmeyin diye cevapladı.

Tüm bu gözlemler sonucunda şunu da eklemek isterim ki ameliyat teknikleri çok ilerdi, hastalar artık çok hızlı gündelik hayatlarına dönebiliyorlar.

Bayan estetik ve plastik cerrah olmanın avantajlarından bahsedermisiniz?
Bayanların çabuk adapte olma, konuşma ve paylaşmaya yatkın oldukları için bayan hekim olmanın meslek hayatımda avantajını görüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yıla kendinizi yenileyerek girin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN