Kadınlar 14 Şubat'a böyle hazırlanıyor

14 Şubat Sevgililer Günü'ne bir gün kala kadınlar saç bakımı ve makyajlarının telaşına düştü.

Giriş Tarihi: 13.2.2015 17:18
Kadınlar 14 Şubat'a böyle hazırlanıyor

Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkan Sevgililer Günü, bazı toplumlarda 'Aziz Valentin Günü' olarak da biliniyor.

Günümüzde sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği 14 Şubat'ta tüm dünyada çiftler arasında 1 milyar civarında kart gönderiliyor. Sevgililer Günü'nde piyasada hediye alımlarından kaynaklı satışlar artarken, bu özel güne büyük önem veren kadınlar kendi bakımlarına da ayrıca özen gösteriyor. Hazırlanmaya saç bakımlarından başlayan kadınlar, makyaj, manikür ve pedikür de yaptırıyor.

"14 ŞUBAT KADINLAR İÇİN AYRI BİR ÖNEM TAŞIYOR

Eskişehir'de bayan kuaförlüğü yapan Ali Akbaş, kadınların 14 Şubat'ta saç ve makyajlarını nasıl yaptırmaları gerektiğini anlattı. 14 Şubat'ın kadınlar için ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Akbaş, "Kadınlar genelde 14 Şubat'ta hafif makyaj, gece makyajı ve hafif ense toplamalarıyla birlikte hazırlanıyorlar. Sonuçta özel ve güzel bir gün bugün. İnsanların sevgilileriyle birlikte baş başa vakit geçirebilecekleri bir gün olduğundan dolayı hafif bir makyaj ve saç yeterli olabiliyor. Çok abartılı topuzlar olmadan, gece yemeği tarzında bir saç yaptırabiliyorlar. Bu şekilde 14 Şubat Sevgililer Günü'ne hazırlanmış oluyorlar" dedi.

"ÖZEL GÜNLERDE GENELDE DOĞAL SAÇ VE MAKYAJ TERCİH EDİLEBİLİR

Kadınlar tarafından bugün için özel istekler de geldiğini anlatan Akbaş, "Bize gelen isteklerde genelde doğal saçlar tercih ediliyor. Ense topuzu tarzında saçlar, doğal makyajlar tercih ediliyor. İnsanlar sevgilileriyle baş başa vakit geçirebilecekleri için daha doğal ve rahat olmayı tercih ediyorlar. Ben de bu tarzlarda saçları ve makyajı tavsiye ediyorum. Ense topuzu daha iyi olacaktır. Çünkü genelde Sevgililer Günü'nde yemek yenileceği ve baş başa güzel bir gece olacağı için daha doğal saçlar ve hafif bir makyajla çıkmaları daha iyi olacaktır" ifadelerini kullandı.

"GÜNLÜK HAYAT TELAŞINDA İNSANLAR BİRBİRİNE VAKİT AYIRAMIYOR"

Sevgililer Günü için kuaföre gelerek bakım yaptıran Seda Kahraman, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün bir güne sığdırılamayacağını belirtti. Günlük hayat telaşından dolayı insanların birbirlerine pek fazla vakit ayırmadığını söyleyen Kahraman, "Bu özel günü bahane ederek dışarıya çıkıp bir yemek yiyebiliyoruz, birbirimize hediye alabiliyoruz. Aslında normalde de yapılması gereken şeyler bunlar ama sürekli ertelendiği için Sevgililer Günü bunun bahanesi oluyor. Saç olsun, makyaj olsun bu tür olaylara dikkat ediyoruz" dedi.

Bugünün kendisi için ayrı bir öneminin de olduğunu söyleyen Kahraman, "Bugünü bir özel kılan sebep de sevgilimle ilk Sevgililer Günü'nde evlenme teklifi almıştım. O yüzden benim için iki kez daha önemli" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar 14 Şubat'a böyle hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN