nde başarıyı artıran

Giriş Tarihi: 16.4.2015 14:26
Tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran serum

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Hakan Özörnek, bağışıklık sistemini dengeleyerek vücudun bebeği daha kolay kabul etmesini sağlayan un nde başarıyı artırdığını söyledi.

Özörnek, düzenlediği basın toplantısında, nde uygulanan yeni yöntemlerle ilgili bilgi verdi.

Kadınların belirli bir yumurta rezervine sahip olmaları nedeniyle çocuk sahibi olma işini yaşları ilerlemeden halletmesi gerektiğinin altını çizen Özörnek, "Kadınlar eğitim, kariyer derken 40'lı yaşlarda ilk çocuklarını düşünmeye başlıyor. Bu artık sık karşılaşılan bir durum" dedi.

Özörnek, tedavide son yıllarda uygulanmaya başlanan "doğal tüp bebek" ile tek bir iğneyle yumurta toplandığını ve yan etkisinin bulunmadığını kaydederek, ların dondurulmasında kullanılan yeni teknolojilerle de artık daha olumlu sonuçlar alındığını bildirdi.

Bu teknikle dondurulan yumurtaların yüzde 98'inin başarıyla kullanıldığını anlatan Özörnek, "Yeni tekniklerle artık donmuş embriyo ile donmamış arasında fark yok. Bu bir ilerleme. Dondurma işlemi elektrik de gerektirmiyor çünkü fıçılarda saklanıyor" bilgisini aktardı.

Gen teknolojisindeki gelişmelerle ilgili de bilgi aktaran Özörnek, "Artık embriyo hücresindeki tüm kromozomlara bakılabiliyor. Embriyo anne rahmine yerleştirilmeden genetik olarak tüm kromozomları inceleme şansımız var. Gebe kalınamayan durumlarda, tekrarlayan başarısızlıklarda ve ilerleyen yaşlarda bu genetik tanılardan yararlanılabiliyor" şeklinde konuştu.

İntralipid serumlar

tedavisinde başarı şansını artıran "intralipid "la ilgili de bilgi veren Özörnek, gebelikte bağışıklık sisteminin büyük önem taşıdığını, tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında bağışıklık sistemini güçlendiren serumların kullanılmaya başlandığını bildirdi.

Özörnek, "Bağışıklık sistemini dengeleyerek vücudun bebeği daha kolay kabul etmesini sağlayan serum tüp bebek tedavisinde başarıyı artırıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran serum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN