Üç boyutlu meme tasarımı

Plastik Cerrrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar üç boyutlu meme tasarımı ile ilgili bilgiler verdi.

Giriş Tarihi: 27.1.2016 15:24
Üç boyutlu meme tasarımı
''Büyük göğüsler sorunlara yol açabilir''

Prof. Dr. Ahmet Karacalar, "Memeler kadınlar için dişiliğin sembolleridir. Hem şekil hem de fonksiyonları açısından kadınlar için önemli organlardır. Memelerde ortaya çıkabilecek sorunlar hem sosyal hayatı hem de psikolojiyi olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca bazı sorunlarına da neden olabilir. Örnek verecek olursak; büyük göğüsler bel ağrısı, kamburluk, pişik gibi sıkıntılı durumlara yol açabilir. Meme ile ilgili tüm memnuniyetsizliklere estetik operasyonlar çare olabilmektedir diye konuştu.

" bütün diğer estetikler arasında hekim hasta iletişiminin en fazla gerekli olduğu operasyonların başında geliyor. Bunun en önemli nedeni şekli ve boyutu konusunda hastanın doğrudan yönlendirebileceği bir konu olmasıdır diyen Dr. Ahmet Karacalar, "Hekim hasta iletişiminde ise hastanın belirttiği bazı kelimelerin hekim tarafından çok iyi anlaşılması zorunluluğudur. 'Doğal olsun', 'Küçük olmasın' ya da 'Arası ayrık olmasın' gibi cümlelerinin karşılığı hekim ve hasta için aynı olmamaktadır dedi.

Dr. Ahmet Karacalar, daha sonra şunları söyledi:

"Ölçüm biriminin kullanılmadığı sıfatların algısı kişiye özgü ve görecelidir. Bir kişiye büyük görünen bir şey başka birine büyük görünmeyebilir. Bu iletişimde arada bir üçüncü kişi, aracı olmalıdır. Bu aracı iletişimi sağlayacak tam olarak ne denildiğini karşı tarafa aktaracak gelişmiş cihaz ve bilgisayar programlarıdır. İleride bu aracı görevi muhtemelen robotlar yapacaktır.

Günümüzde üç boyutlu fotoğraf çeken cihazlar ve bu fotoğraflar üzerine ölçümler, oranlar yapan ve sonucu gösteren bilgisayar programlarının bu görevi görmeye başladığını anlatan Prof. Dr. Ahmet Karacalar, "Günlük yaşamda kullandığımız fotoğraflar ya da photoshop programları iki boyutlu görüntüler verdiği için gerçeklik algısı daha düşüktür. Üstelik her açıdan sonucu görme şansı da vermezler. Üç boyutlu meme tasarımda kişinin silikon ölçüsü, silikonun markası, tipi, dikleştirme gibi ek işlemlerin sonucu, sütyen ile nasıl duracağı, memenin oran ve ölçümleri kolaylıkla saptanıp kişiye gösterilebilmektedir. Üç boyutlu meme tasarımı bu özelliği meme büyütme gibi hızlı ve kişiyi mutlu edici işlemlerde olabilecek boyut ve şekle bağlı mutsuzlukların önüne geçerken ekişlem ihtiyacını da ortadan kaldırabilmektedir dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç boyutlu meme tasarımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN