Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha isteyenler dikkat!

Daha iyi mi uyumak istiyorsunuz? yapmayı deneyin.

Giriş Tarihi: 4.3.2016 17:47
Daha iyi uyumak isteyenler dikkat!
Nasıl yapılır?

Yanlamasına oturun ve duvara sağ tarafınızı verin. Nefes verin ve nazikçe bacaklarınızı duvarla paralel olacak şekilde kaldırın. Omuzlarınızın ve başınızın yerde olması gerekir.


Bu pozisyon bacaklarınızın arkasını gerdirme amaçlı yapılmaz, eğer böyle hissediyorsanız duvardan biraz uzaklaşın. Sırtınızı hep yerde tutun. Eğer boynunuzda düzlük hissediyorsanız bir havluyla destekleyin. Kollarınızı açın ve avucunuz yukarı bakacak şekilde yerde tutun.

Rahatlayın ve gözlerinizi kapatın.

Pozisyon içindeyken nefes alışınız üzerine çalışın


Deneyiminizi derinleştirmek için nefesinize odaklanın. Bir elinizi karnınıza, diğerini de kalbinize koyarak başlayın, nefesinizin doğal ritminin farkına varın.

Rahat edince, yavaş ve nazik bir şekilde derin nefes alıp verin. Nefes alışınızla nefes veriş sürenizi eşit tutun. Eşit nefes alma denilen bu yöntem zihni sakinleştirmeye yarar.

Bu pozisyonda 5 ile 20 dakika arasında kalın. Son dakikalarda nefes alışınızın normale dönmesine izin verin. Bu pozisyonun rahatlığını hissedin. Pozisyondan çıkmaya hazır olduğunuzda, bacaklarınızı göğsünüze doğru çekin ve yanınıza dönün. Kollarınızı kullanarak ayağa kalkın ve yavaş hareket etmeye özen gösterin.

Bu pozisyon çoğu insan için tamamiyle güvenli olsa da, hamile olanlar, yüksek tansiyon veya boyun ve bel ile ilgili ciddi rahatsızlıkları olanların öncesinde doktorlarına danışmaları gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha iyi uyumak isteyenler dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN