Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile yı durdurma trendi

Son günlerin yeni trendi cildin sını geciktirmek için erkenden önlem almak… Özellikle film yıldızları arasında tüm dünyada uygulanmaya başlayan bu trendle dünyaca ünlü yıldızlar kırışıklıkları oluşmadan önlemeyi hedefliyorlar. , Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kırışık önleme tedavisinde kullanımını anlatıyor.

Giriş Tarihi: 8.3.2016 10:20
Botoks ile yaşlanmayı durdurma trendi
" enjeksiyonu yaşlanan yüzü gençleştirmek, kırışmasına engel olmak ve gereksiz mimik kullanımını azaltmak için tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir cerrahi prosedürüdür. Botoks enjeksiyonu ortalama 10 – 15 dakika içinde uygulanabilir ve üzerindeki etkisi hemen gözle görünür hale gelir. Amaç yüzün kırışmasını engelleyerek cildin sını geciktirmektir. Cilt gençleştirme tedavisi yöntemleri arasında en pratik olan türüdür. Kalıcı bir işlem olmadığı için ortalama 4 ile 6 ay arasında bir süre içinde tekrarlanması gerekir."

Botoks enjeksiyonun tıpta birçok farklı hastalığın tedavisinden kullanıldığını belirten Op. Dr. Güncel Öztürk "Botulinum toksini, clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilir. Küçük miktarda botoks toksini kasa enjekte edildiği zaman, kasınıza hareket etme komutunu veren sinir hücrelerini bloke eder. Etkisi yüz kaslarını geçici olarak aşırı harekete etmesini kısıtlamaktır. Bu ciltteki kırışıklıkları birkaç ay boyunca düzleştirerek ilerlemesini ve oluşmasını engeller."

Botoks enjeksiyonun donuk bir ifadeye neden olmaması için alanında doktorlar tarafından uygulanması gerektiğini vurgulayan Op. Dr. Güncel Öztürk "Yüzünüzde 43 kas var. Tedavinin en iyi şekilde olması için, botulinum toksin enjeksiyonlarını uygulayan kişinin doğru noktaları bilmesi ve enjeksiyonu doğru noktalara uygulaması çok önemlidir. Çok ince iğneler aracılığı ile yüzdeki belirli kaslara çok az miktarda botulinum toksini enjekte edilerek gerçekleştirilir. Doğru kaslar büyük bir dikkatle seçilir, sadece kırışıklığa neden olan kaslar zayıflatılarak yüzün doğal ifadesinin ve hareketinin korunması sağlanır.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk "Botulinum toksini uygulaması genellikle 15 dakikadan az sürer. İhtiyacınız olan enjeksiyon sayısı, yüz hatlarınız ve kırışıklıklarınızın durumuna göre belirlenir. Botoks enjeksiyonu uygulamasında anestezi gerekmez. İyileşme süreci yoktur. Sonuçları birkaç gün içinde hemen fark edebilirsiniz. Ancak tam olarak etkisini görmek için bir hafta beklemeniz gerekebilir. Kırışık oluşumu ya da kırışıklıklardaki düzelme yaklaşık 3-4 ay devam eder. Botulinum toksininin etkileri geçmeye başladığında yani yaklaşık 6 ay sonra, kas hareketleriniz ve kırışıklıklarınız tekrar ortaya çıkar. Bu yüzden yılda 2 kez işlemi tekrarlamanız gerekir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Botoks ile yaşlanmayı durdurma trendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN