, BM'de girişimci Türk kadınlarını tanıttı

Genel Başkanı Yılmaz, BM'de dünyanın değişik bölgelerinden gelen delegelere "İnovasyonda Kadın" projesini anlattı.

Giriş Tarihi: 15.3.2016 09:21
KADEM, BM'de girişimci Türk kadınlarını tanıttı
Kadın ve Demokrasi Derneği (), 'de (BM) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte "İnovasyonda Kadın" projesini sundu.

New York'ta her yıl BM Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen Kadının Statüsü Komisyonu (KSK) oturumları devam ediyor.

KADEM Genel Başkanı , Thai Kültür Merkezi'nde düzenlenen BM Kadının Statüsü Komisyonu 60'ıncı Oturumu yan etkinliğinde, 2015'te TÜBİTAK MARTEK iş birliği ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri "İnovasyonda Kadın" projesinin sunumunu yaptı.

360 TV'den İlkin Ündeş Kavukçu'nun da kısa bir konuşma yaptığı toplantıda, proje finalistlerinden Servet Akçaalan da kendi proje deneyimlerini katılımcılara aktardı.

"İnovasyonda Kadın" projesi, kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacını taşıyor.

Toplantının ardından BM temasları hakkında değerlendirmede bulunan KADEM Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, "Bu sene biliyorsunuz BM'nin teması da kadının ekonomiye dahil olması ve güçlendirilmesiydi. Bizim projemiz de böyle bir projeydi. Girişimci olmak isteyen kadınların teknolojide, sanayide ve bilimde ortaya koyacakları yaratıcı fikirleriyle iş hayatına dahil olmalarıydı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KADEM, BM'de girişimci Türk kadınlarını tanıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN