Bu gıdalar iştah açıyor

için çırpınanlar ! , kremalı kahve ve içecekleri gibi gıdalar iştahınızı artırıp, inizi sabote ediyor...

Giriş Tarihi: 4.4.2016 14:00
Bu gıdalar iştah açıyor

Bahar aylarıyla birlikte sezonu da açıldı. Hafif, ancak direnç verici besinler tüketmek gerektiğini söyleyen uzman diyetisyen Pınar Kural Enç, kilo verme telaşındakilere, "İşhat artıran gıdalara karşı " diye seslendi. Pınar Kural Enç, diyet düşmanı gıdaları şöyle sıraladı:

Yeşil soğanın birçok faydası var ama özelliği nedeniyle isteyenler tüketmemeli. Ayrıca soğanın dış kısmındaki ince zar midesi hassas olanlara dokunabilir ve ağrıya sebep olabilir.

Aşırı tüketilen çay ve kahve de kilo verme sürecinde zararlıdır. Fazla tüketilen bu içecekler her şeyden önce su içme isteğini azaltır. Bununla birlikte vücuttan sıvı kaybı da meydana gelir. Böylece diyetinizi sabote edebilirsiniz.

Günde bir kupa şekersiz filtre kahve ya da Türk kahvesi tüketebilirsiniz. Şekerli, aromalı veya kremalı kahvenin neredeyse bir hamburger kadar kaloriye sahip olduğu unutulmamalıdır.

Diyet yaparken yüksek kalorili ve çok şekerli içeceklerine de yaklaşmamalısınız. Bu içecekler zayıflamanın en büyük düşmanları arasında başı çeker.

Kuruyemiş tüketirken de dikkatli olunmalıdır. Ölçülü tüketilmeyen kuruyemiş vücutta yağlanma yapar. Bu nedenle kuruyemişin mutlaka ölçülü tüketilmesi gerekir. Ölçülü tüketilen kuruyemiş yararlıdır, kilo vermeye yardımcı olur.

Kaynak: Takvim

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu gıdalar iştah açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN