Kadınlarda ve tedavisi

Giriş Tarihi: 25.4.2016 12:17
Kadınlarda saç dökülmesi ve tedavisi

Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, genellikle erkeklerin bir problemi olarak algılandığını belirterek, “Oysa şöyle bir çevremize baktığımızda pek çok kadının da nden şikayet ettiğini görebiliriz. Kadınlarda hormonlarla, beslenmeyle ya da mevsim geçişleriyle ilgili olabilir” dedi.

Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, erkek ya da kadın olsun, kişilerin kolay kolay göz ardı edemedikleri bir sorun olduğunu söyledi. Sönmez, "Çoğu kişi saçlarını tarzıyla hatta kişiliğiyle bütünleştirir ve estetik olarak da olmazsa olmazlar arasında görür. Araştırmalar kişilerin kendilerini nasıl gördükleri ile saç arasında yakın bir ilişki olduğunu gösterir. Eğer alışılmadık biçimde, uzun süredir saçlarınızın dökülmekte olduğunu fark ettiyseniz doktorunuza danışmanızda fayda var. nin önüne geçmek için ilk olarak saçların neden döküldüğüne dair doğru sebebi tespit etmek ve ana sorunun çözümüne odaklanmak en doğrusudur" diye konuştu.

GENETİK SAÇ DÖKÜLMESİ NEDİR?

Sönmez, genetik nin basitçe özetlemek gerekirse ailesel bir hastalık olduğunu dile getirerek, "Toplum içinde ırsi olarakta tabir edilen genetik, bir çok hastalıkta geçerli olup aile bireylerinde anne, baba, amca vs genetik hastalıklar yer alması durumunda aynı problem sizde de olabilir. Mutlaka olacak değil, fakat aynı sıkıntıyı yaşamanız durumunda şaşırmamak gerekir" dedi.

GENETİK DÖKÜLMENİN SEBEBİ DHT HORMONU

Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, daha sonra şunları söyledi: "nın en önemli sorunlarından birisi haline gelen saç dökülmesi, güzel bir yönü ise en yoğun dökülme sorunu olan genetik saç dökülmesi nedenleri, belirtileri ve yapılması gerekenler tamamen çözülmüş durumda, dökülme sorunu yaşayanlar üzülmek, karamsarlığa kapılmak yerine yapmaları gereken tek şey önlem almak ve gereğini yapmaktır.Konuya dönecek olursak DHT hormonu genetik saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden birisi, bu sorunu çözmek için faydalanacağınız 3 sel madde vardır. Procapil - Finasterid ve Minoxidil dünya genelinde kabul gören bu 3 madde saç dökülmesine neden olan DHT hormonunun etkisini kaybetmesi için bilim adamları tarafından geliştirilmiştir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlarda saç dökülmesi ve tedavisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN