bozukluğu a zarar veriyor

Sorunları ve Kozmetik Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, bozuklukları ve sız lerin saç yapısına zarar verdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 2.5.2016 14:48
Beslenme bozukluğu saça zarar veriyor

SAĞLIKLI BİR SAÇ İÇİN SAĞLIKLI BESLENMELİ

Bilimsel olmayan veya kısa süreli sıkı yapılan lerin a zarar verebileceğini dile getiren Saç Sorunları Koordinatörü Yasemin Gülgör, lı bir saç için sağlıklı k gerektiğini belirtti. Sağlıklı saçlar için ye önem vermek gerektiğini kaydeden Gülgör, diyet yaparken na da etmek gerektiğini anlattı. Gülgör, uzman kontrolü dışında yapılan ve kısa süreli sıkı diyetlerde, aç kalındığında saça zarar gelebileceği ifade etti. Gülgör, "Beslenme bozuklukları, saç yapısında değişikliklere neden olabilir. Yanlış diyet yapıldığında saçlarınızda dökülme meydana gelebilir. Bunun nedeni eksik alınan vitamin ve minerallerdir" diye konuştu.

SPOR SAÇA ZARAR VERİR Mİ?

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kişilerin diyet ve spora ağırlık verdiği günlerde olduğumuzu hatırlatan Gülgör, spor yapmanın saçlara zararı olmadığını da hatırlattı. Egzersiz yapmanın ya da ağırlık kaldırmanın ne sebebiyet vermediğinin altını çizen Gülgör, şöyle devam etti:

YAPILAN SPOR SAÇA ZARAR VERMİYOR

"Birçok insan diyetle beraber spor da yapıyor. Yapılan hiç bir spor, saça zarar vermez, dökülmesine neden olmaz. Saç sağlığına önem veren kişinin yalnızca diyet yaparken aldığı besinlere dikkat etmesi gerekir. Çünkü açlık ve beslenme bozuklukları saç yapısında değişikliklere sebep olabiliyor. Vücudun ihtiyacı olan besinler düzenli alınmadığı takdirde saçta sorun başladığını görüyoruz. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyen hastalarımız www.gazisacekimi.com isimli sitemizi ziyaret edebilirler."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beslenme bozukluğu saça zarar veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN