Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kontrolcü, disiplinli ve kıskanç bir anneyim

Ali, Türkay’ın tek çocuğu. Anne-oğul arasındaki ilişki sevgi dolu. Türkay disiplinli bir anne ama bu oğluyla aralarında bir arkadaşlık ilişkisi kurulmasına engel olmamış. İnci Türkay ve oğlu Ali ilişkilerini anlattı

Giriş Tarihi: 6.5.2016
Kontrolcü, disiplinli ve kıskanç bir anneyim
atv ekranlarında önümüzdeki aylarda başlayacak olan Rengarenk adlı dizide izleyiciyle buluşacak. Ekrana anne rolüyle gelmeye hazırlanan Türkay ile için bir araya geldik. 11 yaşındaki oğlu Ali de bize eşlik etti. Oğlu ile çok iyi bir iletişimi var Türkay'ın. Bir yandan disiplinli ve kontrolcü diğer yandan da özgür bir anne... Arkadaş gibi olmuşlar. İnci Türkay, oğlundan bahsederken gözlerinin içi gülüyor. Hatta oğlu "Cesur, fedakar " diye konuşurken gözleri doluyor. Oğlu tam anlamıyla hayatı olmuş. Hem sıcak, hem de çok sevgi dolu bir iletişimleri var. Türkay ve Ali ile, anne-oğul ilişkilerini ve Anneler Günü'ne dair planlarını konuştuk...

- Ali'nin doğduğu güne dönecek olursanız o günü nasıl anlatırsınız?
- Çok özel, çok mucizevi bir gün. Tarifi çok zor. O gün çok muhteşem bir mucizeye kavuştum. Her anne "O anın tarifinin mümkün olmadığını" söyler. Benim için de aynı şey geçerli. Rahat bir hamilelik geçirmiştim. Doğurana kadar çalıştım. Setten "Süt iznim bitince görüşürüz" diye ayrıldım. Çok az kilo aldım, çok mutluydum. Çok pozitiftim. Ne kadar ılımlı bakarsanız süreç o kadar rahat geçiyor. Allah'ın bana verdiklerini aratmamasını istiyorum. Hep böyle dilerim. Hep pozitif düşünmeye çalışıyorum.

- Ali'yi ilk kucağınıza aldığınızda ne hissetmiştiniz?
- Çok acayip hissettim. Çok ağladım. Tuhaf bir his. Çok etkilendim. Uzun süre onun benim içimden çıktığına inanamadım.

- Oğlunuz sizi nasıl değiştirdi?
- Anne olmak beni çok güçlü ve yılmayan bir insan yaptı. Fedakarlık ve sabır annelikte çok önemli. Ali'ye hep "Annen var, her şeyi halleder. Elinden geleni yap yapamadığın noktada anne her şeyi çözer"derim. Ali'nin bana çok ihtiyacı var. Onun önünde güçlü olmalıyım. Bana çok güvenir. "Annem nasıl olsa bunu halleder" der. Bu da kendisini çok yıpratmamasını sağlıyor. Boşanmış bir ailenin çocuğu olduğu için tavizim olmaz. Disiplinliyim ve çalışkanım. Kontrolcü bir anneyim. Bu huyumu sevmiyorum. Çok kıskancım. Başkasıyla fazla vakit geçirdiğinde hemen özlüyorum. Aynı zamanda oğlumun yokluk nedir bilmesi gerekiyor. Çaba Derneği'nin kermesinde de birlikte çalıştık. Farkındalığı olan bir çocuk olarak büyümesi benim için çok önemli.

ÇOCUĞUM SETE BÜYÜDÜ

- Ali ile bir gününüz nasıl geçiyor?
- Sabah 06.30 kalkıyorum. Her sabah başka bir kahvaltı. Evde çalışan bir yardımcımız yok. Ali ile birlikte yaşıyoruz. Kahvaltı sonrasında okula gidiyor. 16.30'da okuldan geliyor, sonrasında tenis antrenmanları var. Eve döndükten sonra akşam yemeğimizi yiyoruz, ödevlerini yapıyoruz ve yatıyoruz. Tatil günümüzde ise mutlaka bir planımız vardır. Erken kalkıyorum. Çok iyi bir kahvaltı yaparız. Köpeğimizle oynarız. Sergi veya çocuklar için aktivite varsa mutlaka gideriz. Arkadaşlarını davet ederiz, misafiri çok severiz. Birlikte mutfağa gireriz. Birlikte salata, kek, yemekler yaparız. Asla herkesin yemeği bitmeden masadan kalkmaz. Yatağını, oyuncaklarını toplar. Ali ile alışverişe çıkarız, pazara gideriz. Çocuklar evde cam fanus içinde dadılarla oturmamalı. O zaman dünya çocuğu olamıyorlar. Biz birlikte güleriz, ağlarız, barışırız, kavga ederiz. Birbirimizi çok severiz. Yaşanılan şiddet, taciz bütün olayların sevgisizlikten kaynaklandığını düşünüyorum. Anneler çocuklarını çok sevsin. Yalandan değil gerçekten yürekten sevsinler.

- Arkadaş gibisiniz...
- Ali ile tavla da oynarız. Tek bir çikolata kaldıysa paylaşırız. Günlerimiz çok neşeli geçiyor. Tartıştığımızda beş dakikadan fazla küs kalamayız. Dayanamıyoruz birbirimize.

- Oğlunuzda set tozu yutma durumu var mı?
- Sepet gibi setlerde yanımda taşıdım. Ayrılamazdım. Kontrol delisiyim. Tiyatroda kuliste yanımdaydı. Oyunların provalarında da yanımdaydı. Onun konforunu birinci planda tutuyorum. Üç sinema filmi çektim. Üçünde de bir karede var. Sahne tozu yutma durumu var tabii ki. Müthiş yeteneği var. Bir şeyi bir kere söylediğinde yapabiliyor. Kulağı çok iyi. Bunlar içten geliyor. Hem genlerden gelme durumu var, hem de setlerde büyüdüğü için her şeyi öğrendi ama bir eve bir oyuncu yeter. İçinde bulunduğumuz şartlarda gerçek oyuncuların değerinin anlaşılmadığını düşünüyorum. Ama çok isterse bütün zorluklarını anlatır yine de ona destek olurum.

- Ali'ye kardeş yapmak ister miydiniz?
- Çok isterdim. Bir çocukla kalmam felaket bir durum. Bence beş çocuğum olmalıydı. Artık tren kaçtı. Ama Ali bunun eksikliğini hissetmiyor. Çok arkadaşı var, yeğenlerimiz var. Bütün enerjimi çocuğuma veriyorum. Çok büyük bir sevgi.

- Çocuğunuz dünyaya gelmeden önce ve sonraki hayatınızı nasıl tanımlarsınız?
- Ali'den önce bencil, ben merkezli bir hayat. Ali'den sonra onun için yaşamaya başladım.

- Oğlunuz ile sevgiliniz Atilla Saral'ın iletişimi nasıl?
- Çok iyi anlaşıyorlar. Atilla hiçbir zaman baba figürü değil. Çok iyi arkadaş oldular. Çok ortak yanları var. Atilla Kaz Dağları'nda yaşıyor. Görüştükleri zaman çok eğleniyorlar. Herkesi kıskandıracak kadar güzel bir iletişimleri var.

- Sizi yakın bir dönemde ekranda görecek miyiz?
- atv'de yayınlanacak olan Rengarenk adlı bir dizide rol alacağım. Bugüne kadar oynamadığım bir rolü canlandıracağım. Anne ama başka türlü bir anne olacağım. Çok teklif geliyordu ama bu rol beni çok cezbetti. Kendi içinde komedisi, neşesi, trajedisi var. Çok keyifli bir iş olacak. Yaz aylarında ekranda olacağız.

ANNEMLE ARKADAŞ GİBİYİZ

- Anneler Günü için bir sürprizin var mı?
- Annem hep 'Senin beni sevmen bana yetiyor' diyor. Annem para verip bir hediye almamı istemiyor. Bende düşünüp güzel bir hediye hazırlıyorum.

- Annenle nasıl vakit geçiriyorsunuz?
- Annem benim çok iyi arkadaşım. Çok güzel oyunlar oynuyoruz. Hep birlikte vakit geçiriyoruz. Çok eğleniyorum onunla. Çok iyi anlaşıyoruz. Birlikte aktiviteler yapıyoruz. Ders çalışıyoruz, seyahate çıkıyoruz, kitap okuyoruz, oyun oynuyoruz.

- Anneni nasıl tanımlarsın?
- Fedakar, yürekli, cesur, sevgi dolu, güzel, sabırlı annem.

- Anneler Günü için ne söylemek istersin?
- Başta annem olmak üzere bütün annelerin Anneler Günü'nü kutluyorum. Benim için Anneler Günü çok önemli. Annem beni büyüttü. Çok fedakarlık yaptı benim için. Onu çok seviyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kontrolcü, disiplinli ve kıskanç bir anneyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN