Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Çocuk Hakları Kareleri” Yarışmasında Katılım İçin Son Günler

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
“Çocuk Hakları Kareleri” Yarışmasında Katılım İçin Son Günler
Rönesans Gayrimenkul Yatırım bünyesindeki alışveriş merkezleri Optimum Outlet, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi ile Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya işbirliği ile gerçekleştirilen fotoğraf yarışmalarının 3.’sü “Çocuk Hakları Kareleri” için son katılım tarihi 17 Nisan.
Rönesans Gayrimenkul Yatırım bünyesindeki Optimum Outlet, Piazza ve Kozzy Alışveriş Merkezleri ile Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya işbirliği ile bu yıl 3.’sünün gerçekleştirildiği fotoğraf yarışmasına son katılım tarihi için geri sayım başladı. Küçük büyük, fotoğraf sanatına gönül veren herkesin katılabileceği yarışma için son katılım tarihi ise 17 Nisan 2015. Bu yılın teması seçilen “Çocuk Hakları Kareleri” konulu yarışmada dereceye giren fotoğraflar; İstanbul’daki Kozzy AVM, İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’daki Optimum Outletler ile Samsun, ve Şanlıurfa’daki Piazza AVYM’lerinde sergilenecek.
ÇOCUK HAKLARININ ÖNEMİNE DiKKAT ÇEKECEKLER
Çocuk Hakları ile ilgili toplumda bilinç oluşturmayı ve çocuk haklarının önemine dikkat çekmeyi amaçlayan “Çocuk Hakları Kareleri” isimli fotoğraf yarışması “18 yaş üstü”, “Lise 9-12. sınıf öğrencileri” ve “Ortaokul 5-8. sınıf öğrencileri” olarak belirlenen kategorilerdeki fotoğraf severlerin katılımıyla gerçekleşiyor.
Yarışmada yer alacak olan eserler çocukların; eğitim, güvenli bir ortamda yaşama ve büyüme, düşüncelerini özgürce anlatabilme, düşüncelerine saygı gösterilmesi, bedensel ve zihinsel şiddete karşı korunma, sağlık hizmeti alma, çevre kirliliğinden ve yetersiz beslenmeden korunma, engelli çocukların her türlü eğitim, sağlık ve yaşam koşullarının ücretsiz olarak sağlanması, uyuşturucuya, cinsel sömürüye ve zorla çalıştırılmaya karşı korunma haklarını yansıtan fotoğraflardan oluşacak.
Geçtiğimiz yıllarda “Gülümseten Kareler” ve “Dostluk Kareleri” konulu fotoğraf yarışmalarına gösterilen yoğun ilgi nedeniyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 17 Nisan 2015. Yarışmanın sonunda da farklı kategorilerdeki tam 69 eser sahibi, toplamda 22 bin 650 TL’lik ödülün sahibi olacak. Çocuk Hakları Kareleri konulu yarışma sonucunda dereceye girenler birbirinden değerli hediye çekleri ile ödüllendirilecek.
ÖDÜLLER:
“18 Yaş Üstü” Kategori Finalistleri
Birinci: 3.500 TL değerinde hediye çeki
İkinci: 2.500 TL değerinde hediye çeki
Üçüncü: 1.500 TL değerinde hediye çeki
Mansiyon (2 Adet): 500 TL değerinde hediye çeki
Sergileme (20 Adet): 100 TL değerinde hediye çeki
“Lise Öğrencileri (Hazırlık 9-12 Sınıflar)” Kategori Finalistleri
Birinci: 2.000 TL değerinde hediye çeki
İkinci: 1.500 TL değerinde hediye çeki
Üçüncü: 1.000 TL değerinde hediye çeki
Mansiyon (2 Adet): 250 TL değerinde hediye çeki
Sergileme Ödülü (17 Adet): 100 TL değerinde hediye çeki
“Ortaokul Öğrencileri (5-8 Sınıflar)”Kategori Finalistleri
Birinci: 1.500 TL değerinde hediye çeki
İkinci: 1.000 TL değerinde hediye çeki
Üçüncü: 750 TL değerinde hediye çeki
Mansiyon (2 Adet): 250 TL değerinde hediye çeki
Sergileme Ödülü (17 Adet): 100 TL değerinde hediye çeki
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Çocuk Hakları Kareleri” Yarışmasında Katılım İçin Son Günler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN