İŞKUR Ve TSO Yeni Girişimciler Aranıyor

Giriş Tarihi: 31.3.2015 20:28 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 20:37
İŞKUR Ve TSO Yeni Girişimciler Aranıyor
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Karabük Ticaret ve Sanayi Odası arasında ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursu’ alanında işbirliği protokolü imzalandı.
Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven arasında imzalanan protokol ile 200 kişiyi kapsayacak eğitimler verilecek.
Protokol imzası öncei açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven 2015 yılı içerisinde 8 grup halinde toplam 200 kişiyi kapsayacak bu eğitimlerin ilk grubunun 15 Nisan tarihinde başlayacağını katılımcı müracaatlarının da 30 Mart- 9 Nisan arasında İl Müdürlüklerinden alınacağını söyledi. Güven “Kursumuz 70 saat üzerinden 9 fiili gün sürecek. Eğitimler Karabük TSO’nun eğitim salonunda yapılacak olup, eğitim giderleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Amacımız, katılımcıların Girişimcilik Kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak” dedi.
Eğitim boyunca katılımcılara İŞKUR tarafından cep harçlığı ödeneceğini de belirten Güven, aynı dönemde katılımcıların genel sağlık sigortası ve kısa vadeli sigorta primleri de kurumca karşılanacağını belirtti.
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ise, istihdam noktasında artış sağlanabilmesi için yeni girişimcilere ihtiyaç duyulduğunu, yeni işyeri açmak ve bunun içinde KOSGEB’ten hibe desteği almak isteyen girişimcilerin, protocol kapsamında açılacak eğitimlerden geçmesi gerektiğinin altını çizerek, paydaş kurumlarla işbirliklerinin her alanda devam edeceğini söyledi.
TSO Başkanı Tuncay ÖZCAN ve İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, yeni girişimcilerin bu eğitimlerden yararlanmaları çağrısında da bulunarak protokolü imzaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR Ve TSO Yeni Girişimciler Aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN