Mahalleliden Asfalt Eylemi

Giriş Tarihi: 7.5.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 7.5.2015 23:32
(İHA) – Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bir grup mahalleli yıllardır evlerinin önündeki yola asfalt dökülmediği gerekçesiyle eylem yaptı.
Esenler mahalle halkı, asfalt eylemi yaptı. Mahalleli yıllardır asfalt atılmasını beklediklerini ancak başvuru yapmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını söylediler. Evlerinin camlarını dahi açamadıklarını ve bahçelerinde yetiştirdikleri sebzeleri dahi yemekte zorluk çektiklerini söyleyen mahalle sakini Hüseyin Mor, “Bu yol açıldığı zaman herkes dua etti ama asfalt atılmadı. Yıllardan beri toz yiyoruz burada. Derdimizi anlatıyoruz ama bir türlü çare bulamadık. Ya bu yolu kapatsınlar, yada bu mahalleyi tozdan kurtarsınlar” dedi.
Numan Dinçer isimli mahalle sakini ise, “Bahçelerimizde meyve olmuyor. 50 yıllık üzüm bağlarım kurudu. Erikler olmuyor. Bırakın meyveyi ekmek yiyemez hale geldik. Sağlımız bile bozuldu. Biz sadece tozdan kurtulmak istiyoruz. Eğer bu yol asfalt yapılmazsa kepçe ile kanal açıp yolu kapatacağım. 2010 yılında açılan bir yol ve hala asfalt olacak” dedi.
Mahalle halkı daha sonra alkışlarla asfalt istiyoruz diyerek bölgeden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleliden Asfalt Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN