Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İŞKUR İl Müdürü Güven Bilgilendirme Gezilerinde

Giriş Tarihi: 15.5.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 06:56
İŞKUR İl Müdürü Güven Bilgilendirme Gezilerinde
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Coşkun Güven, 23 Nisan’da yürürlüğe giren 6645 Sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunu İle Bazı KHK’lerde değişiklik yapan kanun ile iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları ile ilgili bilgilendirme ziyaretlerine devam ediyor.
Karabük’teki bir çok özel ve Resmi Kurumlara giderek bilgilendirme yapan İl Müdürü Güven, işverenlerle sürekli temas halinde bulunan Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerini de ziyaret programına dahil etti.
Ziyaret programı kapsamında Karabük’ün ilk ortak sağlık güvenlik birimi olan Beyaz Baretosgb’yi de ziyaret eden İŞKUR Müdürü Coşkun Güven, “Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik son yıllarda atılan ciddi adımlar ve çıkartılan kanunlar var. Buna rağmen iş kazalarıda maalesef ki yaşanmaya devam ediyor ve birçok ocaklar sönüyor. Bu tür kazaların artık son bulmasını diliyoruz. Bu konuda devlet, işverenler, çalışanlar, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları el ele vermek zorundadır. Yeni dönemde artık işyerinde kaza meydana gelmeyen işverenle, iş sağlığı ve güvenliğine özen göstermeyen işverenler arasında da her açıdan ayırımlar getirildi. Özellikle 6645 sayılı torba Kanunu ile bu konuda hem işverenler için hemde çalışanlar için ciddi reformlar yapıldı. Bu konuda biz Kurum olarak tüm işverenlerimizi gezerek yeni Kanun hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Sizler gibi iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinden de işverenlere ve çalışanlara yeni çıkan Kanunlardaki değişikliklerden de bilgi akışı olması konunun tabana yayılması açısından çok önemli” dedi.
Beyaz Baret Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi sorumlu Müdürü Okan Aslan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, üzerlerine düşen her konuda Şirket olarak gerekli destekleri vereceklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR İl Müdürü Güven Bilgilendirme Gezilerinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN