Doğu'da birçok köy yolunda ulaşım sağlanamıyor

Yoğun kar yağışı nedeniyle 'da 515, Tunceli'de 257, Elazığ'da 146 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 7.1.2013 11:59 Güncelleme Tarihi: 7.1.2013 12:02
İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Erzincan merkezde 64, Refahiye'de 110, Kemah'ta 73, Tercan'da 71, Kemaliye'de 62, İliç'te 58, Çayırlı'da 45, Üzümlü'de 22 ve Otlukbeli ilçesinde 10 olmak üzere toplam 515 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
Ekipler, 2 bin 927 kilometre kapalı köy yolunun açılması için 13 greyder, 8 dozer, 5 bıçaklı kamyon, 8 kepçe, 2 kar makinesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

-Kar tatili 2 güne çıkarıldı-

Erzincan'da kar yağışı nedeniyle eğitime verilen ara il genelinde 2 güne çıkarıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunanlara 2 gün idari izin verildi.
Erzincan Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda yaşanan aksaklıklar dikkate alınarak, ilimiz merkez ve ilçelerindeki ilk, orta ve lise dereceli resmi ve özel okullarda iki gün süreyle eğitime ara verilmesine, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli personelin, hamilelerin, süt izni kullanan annelerin ve kronik hastalığı olanların 2 gün idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir.''
Erzincan'da il merkezi ile Tercan, Otlukbeli, Kemaliye, İliç ve Çayırlı ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verilmişti.

-Tunceli-

Tunceli İl Özel İdaresi'nden edinilen bilgiye göre, il genelinde 2 gündür etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle 257 köy yolu ulaşıma kapandı. Ekiplerin, grup köy yolları, güvenlik yolları ve acil durum bildiren köy yolları öncelikli olmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü belirtildi.
Öte yandan Karayolları 86. Tunceli Şube Şefliği yetkilileri, Tunceli-Erzincan ve Tunceli-Ovacık karayollarında ulaşımın kontrollü olarak sağlandığını kaydetti. Yetkililer, bu karayollarında zincirsiz kamyon ve tır gibi araçların geçişine izin verilmediğini, bölgede devam eden kar yağışının çığ riskini arttırdığını bildirdi.
Tunceli Belediyesi ekipleri de şehir merkezinde iş makineleriyle topladığı kar kütlelerini kamyonlarla şehir dışına taşıyor.

-Elazığ-

Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle merkez ve 10 ilçede 392 köy yolunun ulaşıma kapanmasının ardından çalışmalara başladıklarını belirtti.
Ekiplerin çalışmaları neticesinde 246 köy yolunun yeniden ulaşıma açıldığını ve kapalı köy yollarının 146'ya düştüğünü aktaran Bilginoğlu, çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade etti.
Öte yandan Maden ilçesinde taşımalı eğitim gören öğrenciler için okullar 3 gün süreyle tatil edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu'da birçok köy yolunda ulaşım sağlanamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN