Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitap birikimlerini üniversiteye bağışladı

Emekli Sanat Tarihi öğretmeni hayırsever Güngör Erol, yıllar içerisinde biriktirdiği 97 adet sanat ile ilgili kitap, dergi ve kataloğu, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-iş Öğretmenliği Kütüphanesi'ne bağışladı.

Giriş Tarihi: 1.2.2013 11:53
Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlık binasında yapılan kitap bağışlama törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Çolak, hayırsever Güngör Erol ve akademik personel katıldı. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Güngör Erol hanımefendiye göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek, kitap bağışından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Çolak ise, yapılan bu kitap bağışının Güzel Sanatlar bölümü öğrencileri açısından önemli olacağını belirterek, "Kendilerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Kütüphanesine şahsi kütüphanesinden bağışlamış olduğu değerli sanat kitapları, geleceğin sanat eğitimcilerinin yetişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bağışlanan bu eserlerin büyük bir kısmının orijinal ve eski basımlar olması, değerlerini daha da artırmaktadır. İnternet çılgınlığının hat safhaya ulaştığı günümüzde, öğrencilerimizin eski kitap kokusunu alarak, bizzat görerek ve değerini hissederek araştırma ve inceleme yapabilmelerini sağlamak, bizi mutlu etmektedir. İnce bir düşünceyi yansıtan bu bağışı için Güngör Erol hanımefendiye teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve mutluluklar dilerim." dedi.

Konuşmaların ardından kitap bağışında bulunan Güngör Erol'a Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ tarafından teşekkür plaketi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap birikimlerini üniversiteye bağışladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN