Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi caddelerin kar ve buzunu temizliyor

Giriş Tarihi: 6.2.2013 11:33

'ta kar yağışının ardından belediye ekipleri, cadde ve sokaklarda yolları açmak için faaliyetlerini geceli gündüzlü sürdürüyor.

Belediye özellikle kente merkezindeki caddelerin karını toplayarak şehir dışına çıkarıyor.

Konuya ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, 'ta kar yağışının ardından oluşturulan karla mücadele ekiplerinin, cadde, sokakların kar ve buzlarını temizlemeleri için seferber ettiklerini belirtti.

Bozkuş; 'Belediye ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Başta ana arterler olmak üzere kent genelinde kar ve buz temizleme çalışmaları yapılıyor. Bazen park edilip ve günlerce çekilmeyen araçlardan dolayı kar temizleme çalışmalarımız sekteye uğruyor. Buna rağmen ekiplerimiz özveriyle gece geç saatlere kadar çalışıyor' dedi.

BU YIL ÇOK KAR YAĞDI


Özelikle geçmiş dönemlere nazaran bu yıl çok kar yağdığını ve kışında çok sert geçtiğini ifade eden Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, kar temizleme ekiplerinin eksi 25 derece soğuğa rağmen özverili çalışarak kent merkezinin karlarını temizlediklerini kaydetti.

Bozkuş; 'Bu yıl kış çok ağır geçiyor. Geçmiş yıllara oranla daha fazla kar yağdı. Tabi karla mücadele çok zor ve bir o kadar külfetli bir çalışma günlük 10 bin TL. karla mücadele çalışmalarına gidiyor. Kısıtlı imkanlarla bu hizmeti yapıyoruz. Zaman zaman aksaklıklar oluyor. Buna rağmen canla başla çalışmalarımız sürüyor. İş makinalarının topladığı karlar, kamyonlarla kent dışına çıkarılıyor. Öte yandan kaldırımlarda ekiplerimiz tarafından süpürülerek temizleniyor. Ve ardından tuzlama çalışması yapılıyor. Kış çok soğuk geçtiği için tuzlama ile yumuşayan buz, akşam tekrar donuyor. Yani kısacası soğuğa rağmen ekiplerimiz 7-24 çalışıyor' diye konuştu.

Kars Belediye Başkanlığı'nca başlatılan kar çalışmalarında toplanan karlar kamyonlarla kent merkezi dışını çıkarılıyor. Belediye ana arterlerin yanı sıra mahalle yollarının da karlarını temizliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kars Belediyesi caddelerin kar ve buzunu temizliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN