Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valilik bakıma muhtaç çocuklar için beş yıldızlı rehabilitasyon merkezi kurdu

Valiliği, bakıma muhtaç 13-18 yaş gurubundaki kız çocukları için beş yıldızlı rahabilitasyon merkezi kurdu.

Giriş Tarihi: 16.2.2013 15:41
Vali Hüseyin Aksoy, İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Rehabilitasyon Merkezi'nin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne teslim edileceğini söyledi.

Vali Hüseyin Aksoy, Sosyal Hizmetlerle ilgili yatırımlar kapsamında 2012 yılında İl Özel İdaresi İmar İnşaat Dairesi Başkanlığı'nca ihalesi yapılan rehabilitasyon merkezi inşaatının tamamlandığını dile getirdi. İlkadım İlçesinde yapılan Rehabilitasyon Merkezi'nin geçici kabulünün yapılmasının ardından İl Özel İdaresi tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne teslim edileceğini anlatan Vali Aksoy, kurulacak olan rehabilitasyon merkezinde devlet bakımına muhtaç 13-18 yaş grubundaki kız çocuklarına hizmet verileceğini vurguladı.

Bodrum ve zemin katları ile birlikte 2 katlı olarak inşa edilen binada, 48 adet oda, bir adet konferans salonu ve sergi salonu yer alıyor. Rehabilitasyon Merkezinde ayrıca; revir, doktor odası, spor salonu, bilgisayar odası, kütüphane, ahşap atölyesi, resim atölyesi gibi birçok farklı amaca yönelik mek'nlar yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valilik bakıma muhtaç çocuklar için beş yıldızlı rehabilitasyon merkezi kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN