Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylüler, hasta kurdu veterinere götürdü

'de köylüler tarafından halsiz bir şekilde bulunan kurt, veterinere getirilerek tedavi edildi.

Giriş Tarihi: 19.2.2013 15:45
merkeze bağlı Çiçekli köyünde bir kurdu hareketsiz bir şekilde bulan vatandaşlar, Orman ve Su İşleri Tunceli Şube Müdürlüğü'ne haber verdi. Vatandaşların haber vermesinin ardından köye giden yetkililer, hasta olduğu tespit edilen yavru kurdun tedavisini yapmak üzere veterinere getirdi.

Tedavisini yapan veteriner Baran Kar, daha önce yaralı şahin, kartal, dağ keçisi gibi birçok hayvanın tedavi için kendisine getirildiğini, ancak vahşi bir hayvanın vatandaşlar tarafından ilk kez getirildiğini söyledi. Veteriner Baran Kar, "Sabah köylüler Çevre Orman Müdürlüğüne haber vermişler. Bize getirdiler bayağı bir sıvı kaybetmiş. Kurtta kasılma ve enfeksiyon olduğunu düşünüyoruz. Vitamin takviyesini yaptık. Genel durumunu düzeltici ilaçlar yaptık." dedi.

Köylülerin kendilerine haber verdiğini belirten Orman ve Su İşleri Tunceli Şube Müdürlüğü yetkilisi Hasan Boy, "Olay yerine giderek kurdu gördük. Veteriner hekimimiz tarafından tedavisi yapıldı. Daha önce kurumumuza bu tür vakalar geliyordu. Fakat kurdun yani saldırgan bir hayvanın bildirilmesi ilk kez oluyor. Hayvanın tedavisinin ardından tekrar doğal yaşamına bırakacağız." açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylüler, hasta kurdu veterinere götürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN